Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-23 09:27
RV/mm

Jasna Góra: bożonarodzeniowa choinka

Na dziedzińcu Jasnej Góry stanęła jubileuszowa choinka bożonarodzeniowa. Drzewko ozdobił przeor klasztoru razem z najmłodszymi uczestnikami Konkursu na Wieczernikową Choinkę.

Autor/źródło: M. Mazur/episkopat.pl

W kaplicy-namiocie stanęło też 40 innych choinek, które podarowały Lasy Państwowe, a udekorowały dzieci ze szkół i przedszkoli archidiecezji częstochowskiej.

Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra przypomniał, że koronacja Obrazu Matki Bożej sprzed 300 lat odbyła się na specjalne pozwolenie papieskie. „Dobrze wiecie, że w tym roku Papież Franciszek był na Jasnej Górze. Tutaj też modlił się i tak jak wy, tak jak my wpatrywał się w oblicze Matki Bożej. Dlatego pamiętajcie o tym, że zostawiając swoje piękne ozdoby na choinkach w jakimś sensie zostawiacie swoje serca blisko Maryi”.

Jubileuszową choinkę ozdobiły przyniesione przez dzieci dekoracje, wyrażające ich duchowe dary dla Maryi Królowej Polski. Mówiły one: „Modlitwa za całą Polskę, żeby dzieci w Syrii miały pokój, za misje, naszym postanowieniem jest pomagać potrzebującym, ograniczę granie na komputerze. Mamy koronę dla Maryi i łańcuch z sercami”.

Najpiękniej ozdobioną przez dzieci choinkę wybiorą teraz jasnogórscy pielgrzymi. Głosowanie potrwa od 25 do 30 grudnia. Organizatorami konkursu są Jasna Góra i oddział Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie.

I. Tyras, Radio Jasna Góra/ rvPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, choinka