Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-22 18:09
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Świąteczne spotkanie Papieża z pracownikami Watykanu

Papież złożył bożonarodzeniowe życzenia pracownikom Watykanu. Ze swymi podwładnymi spotkał się na tradycyjnej już przedświątecznej audiencji w Auli Pawła VI.

Autor/źródło: Bahnmoeller, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org

Dziękując pracownikom za oddanie i zaangażowanie Franciszek mówił o znaczeniu pracy dla każdego człowieka.

„Praca jest bardzo ważna zarówno dla samego człowieka, który pracuje, jak i dla jego rodziny. Dziękując za pracę módlmy się za osoby i rodziny, we Włoszech i na całym świecie, które nie mają pracy, czy też niejednokrotnie wykonują zajęcia niegodne, źle opłacane, szkodliwe dla zdrowia – mówił Ojciec Święty. – Musimy Bogu nieustannie dziękować za pracę. I musimy angażować się, każdy według własnej odpowiedzialności, by praca była godna, respektowała osoby i rodziny, była sprawiedliwa. Tutaj w Watykanie mamy dodatkową rację ku temu, mamy Ewangelię, musimy śledzić wytyczne Katolickiej Nauki Społecznej. W Watykanie nie chcę niczego, co by tego nie respektowało. Żadnej pracy na czarno, żadnych krętactw”.

Nawiązując do zakończonego niedawno Jubileuszu Miłosierdzia Papież wskazał, że jego owoce nieustannie należy wnosić do świata, także do tego niewielkiego w Watykanie, żyjąc skromnie, sprawiedliwie i miłosiernie.

bz/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-22 16:14:10
miniaturka

Gniezno: Prymas odwiedził pacjentów oddziału psychiatrycznego

Abp Wojciech Polak odwiedził dziś wojewódzki szpital „Dziekanka” w Gnieźnie. „W tych wszystkich twarzach, w tych wyciągniętych dłoniach, na szpitalnych łóżkach – wszędzie tam znajdziecie przychodzącego Jezusa” – mówił.
2016-12-22 17:15:16
miniaturka

Papież zadzwonił do porannego programu telewizyjnego

Ogromne zaskoczenie przeżyli dziennikarze włoskiego kanału telewizyjnego RAI UNO, gdy kilka minut po godzinie 9:00 do prowadzonego na żywo porannego magazynu zadzwonił Papież.
2016-12-22 17:43:09
miniaturka

Sudan Płd.: przygotowania do Świąt wśród przerażającej biedy

Misjonarze kombonianie pracujący w Sudanie Płd. mówią o pragnieniu świętowania Bożego Narodzenia przez mieszkańców tego kraju, pomimo pogłębiającego się kryzysu.
2016-12-22 18:39:26
miniaturka

Rwanda: kościelne projekty edukacyjne

Rwandyjski Kościół intensyfikuje swoje działania na rzecz poprawy poziomu i warunków edukacji w tym kraju.
2016-12-23 07:28:40
miniaturka

Boże Narodzenie na przestrzeni wieków

Wystawę pt. „Z pierwszą na niebie gwiazdą Bóg w Waszym domu zasiędzie…” prezentującą twórczość artystyczną związaną z Bożym Narodzeniem wykonywaną na przestrzeni wieków otwarto w Muzeum Diecezjalnym – Domu Długosza w Sandomierzu.
2016-12-23 07:44:06
miniaturka

Księża najmniej bezpieczni w Meksyku

Według badań Katolickiego Centrum Multimedialnego liczba morderstw popełnionych na osobach duchownych w Meksyku wzrosła w okresie od 1990 do 2016 roku o 375 proc.