Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-22 17:13
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież zadzwonił do porannego programu telewizyjnego

Ogromne zaskoczenie przeżyli dziennikarze włoskiego kanału telewizyjnego RAI UNO, gdy kilka minut po godzinie 9:00 do prowadzonego na żywo porannego magazynu zadzwonił Papież.

Autor/źródło: pixabay.com

Blok informacyjny kanału RAI UNO „Unomattina”, obejmującego wiadomości i aktualną publicystykę, obchodzi 22 grudnia 30-lecie istnienia i cieszy się ogromną popularnością wśród telewidzów. Podczas jubileuszowej audycji w studiu obecni byli dyrektorzy stacji, reżyserzy programów, dziennikarze, technicy i wielu fanów tego programu. Prawdopodobnie to właśnie skłoniło Franciszka do wykonania tej niecodziennej rozmowy telefonicznej.

„Dzień dobry! Powiedziano mi, że dla waszego programu «Unomattina» to ważna data, obchodzicie 30-lecie nadawania” – tymi słowami Ojciec Święty wywołał ogromne poruszenie wśród zebranej w studiu publiczności. Przekazał twórcom programu gratulacje, a wszystkim pracownikom RAI i telewidzom świąteczne życzenia.

„Chciałem pogratulować wam, autorom programu, prowadzącym go, dziennikarzom, reżyserom, technikom, innym pracownikom, słowem: wszystkim, którzy współpracują w przygotowaniu tego bardzo popularnego programu. Życzę wam Bożego Narodzenia chrześcijańskiego, takiego, jakim było to pierwsze, kiedy Bóg zdecydował się odwrócić wartości świata, stał się maleńkim w stajence, wraz z maluczkimi, ubogimi, zepchniętymi na margines. Maleńkość. Niech w tym świecie, gdzie czci się tak bardzo bożka-pieniądz, Boże Narodzenie pomoże nam spojrzeć na maleńkość tego Boga, który radykalnie odwrócił wartości tego świata” – powiedział Papież.


lg/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-22 14:22:07
miniaturka
play

JESTEM OWCA - odcinek 8

JESTEM OWCA - odcinek 8 "JESTEM OWCĄ" - odcinek 8. "JESTEM OWCĄ" - odcinek 8/KS. MICHAL OLSZEWSKI SCJ 360 sekund. Internetowe rekolekcje adwentowe na zakończenie roku Miłosierdzia.
2016-12-22 15:12:22
miniaturka

Para prezydencka zachęca do udziału w akcji Caritas Polska

- Otwórzmy serca i podzielmy się tym, co mamy, z ubogimi dziećmi. One same nie mogą jeszcze mierzyć się z przeciwnościami losu – tak prezydent RP z małżonką zachęcają do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas.
2016-12-22 16:14:10
miniaturka

Gniezno: Prymas odwiedził pacjentów oddziału psychiatrycznego

Abp Wojciech Polak odwiedził dziś wojewódzki szpital „Dziekanka” w Gnieźnie. „W tych wszystkich twarzach, w tych wyciągniętych dłoniach, na szpitalnych łóżkach – wszędzie tam znajdziecie przychodzącego Jezusa” – mówił.
2016-12-22 17:43:09
miniaturka

Sudan Płd.: przygotowania do Świąt wśród przerażającej biedy

Misjonarze kombonianie pracujący w Sudanie Płd. mówią o pragnieniu świętowania Bożego Narodzenia przez mieszkańców tego kraju, pomimo pogłębiającego się kryzysu.
2016-12-22 18:11:53
miniaturka

Świąteczne spotkanie Papieża z pracownikami Watykanu

Papież złożył bożonarodzeniowe życzenia pracownikom Watykanu. Ze swymi podwładnymi spotkał się na tradycyjnej już przedświątecznej audiencji w Auli Pawła VI.
2016-12-22 18:39:26
miniaturka

Rwanda: kościelne projekty edukacyjne

Rwandyjski Kościół intensyfikuje swoje działania na rzecz poprawy poziomu i warunków edukacji w tym kraju.