Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-22 16:20
KAI/mm

Gniezno: Prymas odwiedził pacjentów oddziału psychiatrycznego

Abp Wojciech Polak odwiedził dziś wojewódzki szpital „Dziekanka” w Gnieźnie. „W tych wszystkich twarzach, w tych wyciągniętych dłoniach, na szpitalnych łóżkach – wszędzie tam znajdziecie przychodzącego Jezusa” – mówił.

Autor/źródło: M. Mazur/episkopat.pl

Dzieląc się opłatkiem i składając świąteczne życzenia abp Wojciech Polak podkreślił, że Jezus nie rodzi się w pustce i izolacji, daleko od świata i codziennego życia. On przychodzi jako jeden z nas, do wszystkich, nie wybierając sobie tych zdrowszych, bogatszych i bardziej urodziwych.

„Właśnie tutaj, w miejscu naznaczonym cierpieniem, chorobą, także samotnością jest szczególne Boże Narodzenie. W tych wszystkich twarzach, w tych wyciągniętych dłoniach, na szpitalnych łóżkach – wszędzie znajdziecie przychodzącego Jezusa” – podkreślił Prymas.

Życzył również chorym i ich opiekunom, by spotkanie z Nowonarodzonym Zbawicielem przyniosło pokój i nadzieję, umocniło i dodało odwagi.  „Bóg ma moc uleczyć i uzdrowić to, co w nas słabe i chore, w czym niedomagamy. Ma moc nas podnieść z naszych upadków, smutków i udręczenia. Niech te nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą czasem prawdziwego z Nim spotkania” – dodał abp Polak. 

Na oddziale psychiatrycznym dla przewlekle chorych przebywa około 70 pacjentów – mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Dla większości jest to jedyny dom. Obok opieki medycznej placówka zapewnia im również rehabilitację m.in. w warsztacie terapii zajęciowej.

W czasie wizyty Prymas spotkał się najpierw z pacjentkami. Odwiedził też szpitalne sale udzielając błogosławieństwa chorym leżącym. Na końcu przełamał się opłatkiem z pacjentami. Był też czas na rozmowy, pytania, śpiewanie kolęd i wręczenie drobnych upominków.

bgk / Gniezno

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-22 13:48:45
miniaturka

Żandarm i strażak złożą Dzieciątko w żłobie

Przedstawiciele watykańskiej żandarmerii i straży pożarnej złożą w tym roku figurę Dzieciątka Jezus w żłobie szopki na Placu św. Piotra.
2016-12-22 14:22:07
miniaturka
play

JESTEM OWCA - odcinek 8

JESTEM OWCA - odcinek 8 "JESTEM OWCĄ" - odcinek 8. "JESTEM OWCĄ" - odcinek 8/KS. MICHAL OLSZEWSKI SCJ 360 sekund. Internetowe rekolekcje adwentowe na zakończenie roku Miłosierdzia.
2016-12-22 15:12:22
miniaturka

Para prezydencka zachęca do udziału w akcji Caritas Polska

- Otwórzmy serca i podzielmy się tym, co mamy, z ubogimi dziećmi. One same nie mogą jeszcze mierzyć się z przeciwnościami losu – tak prezydent RP z małżonką zachęcają do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas.
2016-12-22 17:15:16
miniaturka

Papież zadzwonił do porannego programu telewizyjnego

Ogromne zaskoczenie przeżyli dziennikarze włoskiego kanału telewizyjnego RAI UNO, gdy kilka minut po godzinie 9:00 do prowadzonego na żywo porannego magazynu zadzwonił Papież.
2016-12-22 17:43:09
miniaturka

Sudan Płd.: przygotowania do Świąt wśród przerażającej biedy

Misjonarze kombonianie pracujący w Sudanie Płd. mówią o pragnieniu świętowania Bożego Narodzenia przez mieszkańców tego kraju, pomimo pogłębiającego się kryzysu.
2016-12-22 18:11:53
miniaturka

Świąteczne spotkanie Papieża z pracownikami Watykanu

Papież złożył bożonarodzeniowe życzenia pracownikom Watykanu. Ze swymi podwładnymi spotkał się na tradycyjnej już przedświątecznej audiencji w Auli Pawła VI.