Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-22 09:44
archwwa.pl/mm

Kardynał Nycz na spotkaniu opłatkowym w Senacie

- Nawet w wigilijny wieczór nie da się wziąć w nawias spraw wokół nas - powiedział kard. Nycz. Życzył także senatorom, aby "zdobyli się na ciszę, która pozwoli usłyszeć głos Boga".

Autor/źródło: E. Bartkiewicz/episkopat.pl

Podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego 21 grudnia w Senacie RP modlitwę w intencji senatorów i pracowników Kancelarii Senatu odmówił kard. Kazimierz Nycz. Podkreślił, że przybył z dwóch powodów. Po pierwsze, aby pobłogosławić opłatek i podtrzymać polski zwyczaj dzielenia się nim. Po drugie, będąc pięć dni temu Sejmie, a teraz w Senacie jest w miejscach najważniejszych dla Polski.

„Tutaj stanowi się prawo, stanowi się o teraźniejszości i przyszłości, która wynika z Waszej pracy” – powiedział kard. Nycz. Jego zdaniem, nawet w wigilijny wieczór „nie da się wziąć w nawias spraw wokół nas”. Oprócz błogosławieństwa kardynał życzył zgromadzonym politykom, aby zdobyli się na ciszę, która pozwoli usłyszeć głos Boga”.

Ks. Piotr Burgoński, duszpasterz parlamentarzystów, odczytał fragment Ewangelii. Jest już zwyczajem, że senackie spotkanie opłatkowe uświetnia akompaniament kolęd w wykonaniu zespołów polonijnych. W tym roku do Senatu przybył z Kiszyniowa polonijny zespół „Jaskółki” pod batutą dyrektor Domu Polonii Wiktorii Koczurowskiej.

Wcześniej, harcerze z 49. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Delta Diraca” przekazali Betlejemskie Światło Pokoju” .


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-21 22:53:42
miniaturka

Jedyne takie spotkanie opłatkowe w Polsce

„Zarówno kapłan, jak i górnik współpracują z Bogiem, zmieniając rzeczywistość i ujarzmiając świat” – powiedział do górników kopalni „Brzeszcze” ks. Eugeniusz Burzyk.
2016-12-22 08:57:15
miniaturka

Przedświąteczne spotkanie z Samorządowcami

Tradycyjnie już Biskup legnicki spotyka się z Samorządowcami tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego.
2016-12-22 09:41:44
miniaturka

Boże Narodzenie pośród konfliktów w Ziemi Świętej

– Boże Narodzenie to czas najmniejszych, o których mówi Ewangelia. W Ziemi Świętej jest ich wielu. To ludzie, którzy pomimo konfliktów i nędzy żyją godnie – powiedział abp Pierbattista Pizzaballa OFM.
2016-12-22 10:10:29
miniaturka

Bp Mazur spotkał się z przygotowującymi się do wyjazdu na misje

Z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego przewodniczący Komisji KEP ds. Misji spotkał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie z osobami przygotowującymi się do wyjazdu na misje.
2016-12-22 11:09:23
miniaturka
play

Kolęda syryjskich i polskich rodzin

Kolędę „Jezus Malusieńki” w tym roku będziemy mogli zaśpiewać z tekstem poświęconym trudnemu losowi syryjskich rodzin. Jej słowa wybrzmią w parafiach - szczególnie w tych, które wspierają Syryjczyków poprzez program Caritas „Rodzina Rodzinie".
2016-12-22 11:39:59
miniaturka

800. rocznica dominikanów

Dokładnie 800 lat temu 22 grudnia 1216 r. Zakon Braci Kaznodziejów został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Charyzmat dominikanów to głoszenie słowa Bożego „wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”.