Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-22 09:44
archwwa.pl/mm

Kardynał Nycz na spotkaniu opłatkowym w Senacie

- Nawet w wigilijny wieczór nie da się wziąć w nawias spraw wokół nas - powiedział kard. Nycz. Życzył także senatorom, aby "zdobyli się na ciszę, która pozwoli usłyszeć głos Boga".

Autor/źródło: E. Bartkiewicz/episkopat.pl

Podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego 21 grudnia w Senacie RP modlitwę w intencji senatorów i pracowników Kancelarii Senatu odmówił kard. Kazimierz Nycz. Podkreślił, że przybył z dwóch powodów. Po pierwsze, aby pobłogosławić opłatek i podtrzymać polski zwyczaj dzielenia się nim. Po drugie, będąc pięć dni temu Sejmie, a teraz w Senacie jest w miejscach najważniejszych dla Polski.

„Tutaj stanowi się prawo, stanowi się o teraźniejszości i przyszłości, która wynika z Waszej pracy” – powiedział kard. Nycz. Jego zdaniem, nawet w wigilijny wieczór „nie da się wziąć w nawias spraw wokół nas”. Oprócz błogosławieństwa kardynał życzył zgromadzonym politykom, aby zdobyli się na ciszę, która pozwoli usłyszeć głos Boga”.

Ks. Piotr Burgoński, duszpasterz parlamentarzystów, odczytał fragment Ewangelii. Jest już zwyczajem, że senackie spotkanie opłatkowe uświetnia akompaniament kolęd w wykonaniu zespołów polonijnych. W tym roku do Senatu przybył z Kiszyniowa polonijny zespół „Jaskółki” pod batutą dyrektor Domu Polonii Wiktorii Koczurowskiej.

Wcześniej, harcerze z 49. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Delta Diraca” przekazali Betlejemskie Światło Pokoju” .Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: senat, kard.Nycz, opłatek