Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-22 08:54
Waldemar Wesołowski

Przedświąteczne spotkanie z Samorządowcami

Tradycyjnie już Biskup legnicki spotyka się z Samorządowcami tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego.

spotkanie z Samorządowcami

We wtorek 20 grudnia w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbyło się spotkanie przedświąteczne biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z Samorządowcami. Do Legnicy przybyło ponad 100 osób, które na co dzień pełnią różne funkcje w samorządach lokalnych. Obecny był także biskup senior Stefan Cichy oraz przedstawiciele parlamentarzystów.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło nabożeństwo Słowa Bożego, podczas którego wysłuchano fragmentu Księgi Rodzaju o stworzeniu świata oraz fragment Ewangelii o przykazaniu miłości Boga i bliźniego. W oparciu o te fragmenty bp Zbigniew skierował do zgromadzonych krótką katechezę.

Po wspólnej modlitwie Biskup legnicki pobłogosławił opłatki i nastąpiło składanie życzeń. W imieniu Samorządowców głos zabrał i życzenia złożył Wacław Szetelnicki – przewodniczący Rady Miejskiej Legnicy.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica, www.legnica.fm


Ks. Waldemar Wesołowski


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-21 18:23:55
miniaturka

Watykan w ONZ: przyczyną współczesnego niewolnictwa konflikty

Abp Auza na debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ przypomniał o równości wszystkich ludzi oraz omówił przejawy i przyczyny przedmiotowego traktowania człowieka w dzisiejszym świecie.
2016-12-21 18:45:10
miniaturka

Pakistan: bożonarodzeniowy pociąg pojednania

W Pakistanie, gdzie przemoc wobec chrześcijan wciąż pozostaje bardzo poważnym problemem, tuż przed świętami uruchomiony zostanie specjalny pociąg promujący tolerancję religijną.
2016-12-21 22:53:42
miniaturka

Jedyne takie spotkanie opłatkowe w Polsce

„Zarówno kapłan, jak i górnik współpracują z Bogiem, zmieniając rzeczywistość i ujarzmiając świat” – powiedział do górników kopalni „Brzeszcze” ks. Eugeniusz Burzyk.
2016-12-22 09:41:44
miniaturka

Boże Narodzenie pośród konfliktów w Ziemi Świętej

– Boże Narodzenie to czas najmniejszych, o których mówi Ewangelia. W Ziemi Świętej jest ich wielu. To ludzie, którzy pomimo konfliktów i nędzy żyją godnie – powiedział abp Pierbattista Pizzaballa OFM.
2016-12-22 09:52:57
miniaturka

Kardynał Nycz na spotkaniu opłatkowym w Senacie

- Nawet w wigilijny wieczór nie da się wziąć w nawias spraw wokół nas - powiedział kard. Nycz. Życzył także senatorom, aby "zdobyli się na ciszę, która pozwoli usłyszeć głos Boga".
2016-12-22 10:10:29
miniaturka

Bp Mazur spotkał się z przygotowującymi się do wyjazdu na misje

Z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego przewodniczący Komisji KEP ds. Misji spotkał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie z osobami przygotowującymi się do wyjazdu na misje.