Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-21 17:36
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Bangladesz: policja odpowiada na prośbę o ochronę kościołów

Minister spraw wewnętrznych Bangladeszu obiecał zapewnienie ochrony chrześcijanom w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok.

Parlament Bangladeszu
Autor/źródło: pixabay.com

„Przejmujemy się obroną chrześcijan; nasza policja będzie czuwać w czasie wszystkich wydarzeń przewidzianych w ich świątyniach na okres bożonarodzeniowy” – obiecał minister spraw wewnętrznych Bangladeszu.

Asaduzzaman Khan Kamal odpowiedział w ten sposób na prośbę 25 przedstawicieli wyznawców Chrystusa, z którymi spotkał się w stolicy kraju, Dhace. Zapewnił też konkretnie o wyznaczeniu służb do pilnowania 62 kościołów tego miasta zarówno w noc Bożego Narodzenia, jak i w Nowy Rok. Ponadto zapowiedział zwiększone środki bezpieczeństwa w te dni również na prowincji.

Tegoroczny niepokój chrześcijan wiąże się z coraz większą nietolerancją przytłaczającej muzułmańskiej większości mieszkańców Bangladeszu wobec obcokrajowców i mniejszości religijnych, a zwłaszcza księży oraz kapłanów hinduistycznych.


tm/ rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-21 15:26:09
miniaturka

Warszawa: uczczono poległych na misjach pokojowych

Mszą św. w katedrze polowej uczczono pamięć poległych poza granicami Polski żołnierzy Wojska Polskiego. Eucharystii przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.
2016-12-21 16:35:47
miniaturka

Rysunki syryjskich dzieci - akcja stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Malowane przez syryjskie dzieci rysunki nabyć można dzięki akcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dochód z akcji przeznaczony będzie na odbudowę zniszczonej podczas wojny szkoły w Maluli.
2016-12-21 17:17:58
miniaturka

Papież na audiencji ogólnej o nadziei, która weszła w świat

O nadziei, która weszła w świat wraz z wcieleniem Syna Bożego, mówił Ojciec Święty w katechezie na audiencji ogólnej. Było to kolejne z papieskich rozważań o nadziei, nawiązujących do słów proroka Izajasza.
2016-12-21 18:23:55
miniaturka

Watykan w ONZ: przyczyną współczesnego niewolnictwa konflikty

Abp Auza na debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ przypomniał o równości wszystkich ludzi oraz omówił przejawy i przyczyny przedmiotowego traktowania człowieka w dzisiejszym świecie.
2016-12-21 18:45:10
miniaturka

Pakistan: bożonarodzeniowy pociąg pojednania

W Pakistanie, gdzie przemoc wobec chrześcijan wciąż pozostaje bardzo poważnym problemem, tuż przed świętami uruchomiony zostanie specjalny pociąg promujący tolerancję religijną.
2016-12-21 22:53:42
miniaturka

Jedyne takie spotkanie opłatkowe w Polsce

„Zarówno kapłan, jak i górnik współpracują z Bogiem, zmieniając rzeczywistość i ujarzmiając świat” – powiedział do górników kopalni „Brzeszcze” ks. Eugeniusz Burzyk.