Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-21 10:41
RV/mm

Kard. Raï: nowy rząd znakiem nadziei dla Libańczyków

Wybór prezydenta i szybkie utworzenie rządu jedności narodowej przyniosło Libańczykom nową nadzieję. Kraj musi się jednak zmierzyć z wieloma wyzwaniami jak ubożenie społeczeństwa i rosnąca liczba uchodźców.

Autor/źródło: pixabay.com

Tak sytuację w Libanie określa maronicki patriarcha kard. Béchara Boutros Raï.

„Przede wszystkim po dwóch latach i pięciu miesiącach udało się wypełnić wakat prezydencki, co dla Libańczyków już było znakiem nadziei. Teraz sformowano rząd, choć obawialiśmy się, że nie będziemy go mieli przed Bożym Narodzeniem. Przyniosło to wszystkim wielką ulgę – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Raï. – Wszyscy, którzy wchodzą w skład społeczeństwa, zarówno chrześcijanie, jak też muzułmanie, mają świadomość wielu wyzwań, jakie przed nami stoją, tak na płaszczyźnie gospodarczej, jak i społecznej.

Wyzwaniem jest stały napływ syryjskich uchodźców, których jest już 1,5 mln, a do tego 0,5 mln uchodźców palestyńskich. Stanowią oni połowę ludności naszego kraju. Liczymy, że nowe władze będą potrafiły stawić czoło wyzwaniom, a w tym szczególnie poważnym dla nas konsekwencjom wojen w Syrii i w Iraku”.

bz/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy