Strona główna
opoka.org.pl
2016-10-24 19:03
Ida Kasprzyk

Przyznano Nagrody Ratzingera

Wiemy już, komu Papież Franciszek wręczy w przyszłą środę Nagrodę Ratzingera

Autor/źródło: pixabay.com

Nagroda przyznawana przez Watykańską Fundację Józefa Ratzingera - Benedykta XVI jest wyróżnieniem honorującym tych, którzy szczególnie zasłużyli się na polu studiów teologicznych i nazywana bywa "Noblem z teologii". 26 października zostanie ona przyznana dwóm profesorom.

Pierwszym z nich jest ks. prof. Inos Biffi, wytrawny znawca i wykładowca historii teologii średniowiecznej i teologii systematycznej. 

Drugim - Grek Ioannis Kourempeles - wykładowca teologii dogmatycznej i symbolicznej na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. Kourempeles będzie pierwszym przedstawicielem kościoła greckokatolickiego wśród laureatów tej nagrody.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2016-10-24 16:30:08
miniaturka

Kanclerz Merkel: ile chrześcijańskich kolęd jeszcze znamy?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zachęciła swoich rodaków do pielęgnowania zwyczajów chrześcijańskich. „Jesteśmy partią, która w swojej nazwie jest chrześcijańska” - przypomniała Merkel na zjeździe CDU.
2016-10-24 17:12:49
miniaturka

Wstęp papieża do książki argentyńskiego spowiednika

Papież napisał przedmowę do książki autorstwa o. Luisa Dri, argentyńskiego kapucyna, który od kilkudziesięciu lat jest spowiednikiem w Buenos Aires. Książka ukaże się 25 października we Włoszech.
2016-10-24 17:21:29
miniaturka

Ks. Kowalczyk: papież stawia na kontemplację

W Kongregacji Generalnej Towarzystwa Jezusowego uczestniczą też jezuici polscy, wśród nich ks. prof. Dariusz Kowalczyk, dziekan wydziału teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego.
2016-10-25 10:34:57
miniaturka

Sekretarz Generalny KEP: Wracamy z nowym ładunkiem Bożej energii

Pielgrzymce Narodowej do Rzymu przyświecał duch wdzięczności. Był to czas błogosławiony, będący dziękczynieniem za 1050-lecie Chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży, wizytę Ojca Świętego w Polsce i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.
2016-10-25 10:47:48
miniaturka

Papieska loteria dobroczynna także w internecie

Wkrótce ruszy czwarta edycja papieskiej loterii dobroczynności. Po raz pierwszy bilety na nią będzie można kupować nie tylko na terenie Watykanu, ale także przez internet.
2016-10-25 12:09:59
miniaturka

Sejm ustanowi Dzień Praw Rodziny

Sejm RP przyjmie na jednym z najbliższych posiedzeń uchwałę w sprawie ustanowienia 22 października Dniem Praw Rodziny. Posłowie mają przyjąć uchwałę w trosce o "przyszłość rodziny opartej na trwałym związku mężczyzny i kobiety, otwartym na przekazywanie życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb małżonków i dzieci".