Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-20 17:18
RV/mm

Papież do biskupów Konga: budujcie dialog i porozumienie

Ojciec Święty zachęcił biskupów Demokratycznej Republiki Konga do aktywnego angażowania się w dialog pokojowy, by położyć kres przemocy. Zapewnił też o swej modlitwie za Kongijczyków.

Autor/źródło: pixabay.com

Sytuacja w kraju jest napięta, ponieważ prezydent Joseph Kabila, którego mandat właśnie upłynął, po raz trzeci zamierza ubiegać się o reelekcję, co jest niezgodne z konstytucją. Wczoraj Papież rozmawiał o tym z przedstawicielami kongijskiego episkopatu.

 

„Pierwsze, co zauważyliśmy, to fakt, że Papież już od dłuższego czasu śledzi przebieg wydarzeń w naszym kraju. Dobrze wiedział, co się u nas dzieje. Zapewnił o swojej modlitwie, mówił, że modli się za cały nasz naród w tym trudnym momencie historii. Zachęcił nas biskupów, byśmy się angażowali, pomagali politykom prowadzić dialog i znaleźć rozwiązanie dla obecnego kryzysu – mówi Radiu Watykańskiemu wiceprzewodniczący kongijskiego episkopatu abp Fridolin Ambongo Besungu. – W najbliższą środę (21 grudnia) wznowione zostaną nasze rozmowy z politykami. Głos Kościoła bardzo się liczy. Świadczy o tym fakt, że udało się zebrać przy stole dialogu przedstawicieli wszystkich partii. Wszyscy liczą na mediację Kościoła w procesie wychodzenia kraju z tej kryzysowej sytuacji”.

bz/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy