Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-12-20 12:57
RA

Rekolekcje o rozeznaniu powołania

Do udziału w rekolekcjach o rozeznaniu powołania zapraszają księża maranie. Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku.

W młodości podejmuje się decyzje, które mogą zaważyć o całym dalszym życiu. Pomoc w odnalezieniu przepisu na szczęście oferują księża z mariańskiego duszpasterstwa młodzieży i powołań:

„Każdy z nas musi przejść biblijną drogę doświadczeń i umocnień naszego powołania. Kiedy otwieramy się na głos Boga, usłyszymy najpierw „Jestem z tobą”. Za tą obietnicą doświadczamy tego, że Bóg jest ze mną, zna moje serce, ale doświadcza mnie, aby przekonać czy naprawdę jestem gotów poświecić swoje życie dla Niego. Powołanie jest wybraniem przez Boga. Wybór taki dokonuje się codziennie. Na naszych rekolekcjach pomagamy usłyszeć głos powołania i utwierdzić się w tym wyborze” – powiedział ks. Grzegorz Reiss MIC, prowincjalny duszpasterz powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

W rekolekcjach mogą wziąć udział wszyscy, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi życiowej (kapłańskiej, zakonnej lub małżeńskiej) lub stoją przed innymi ważnymi decyzjami życiowymi.

Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku. W trakcie kilkudniowego spotkania głównymi elementami będą rozważanie Słowa Bożego, katechezy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabraknie czasu na indywidualną modlitwę czy szczerą rozmowę z kapłanem o rozeznaniu swojego powołania.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o kontakt z ks. Grzegorzem Reissem MIC, prowincjalnym duszpasterzem powołań mariańskiego zgromadzenia (501-650-750, duszpasterz@marianie.pl).Podziel się tym materiałem z innymi: