Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-20 12:57
RA

Rekolekcje o rozeznaniu powołania

Do udziału w rekolekcjach o rozeznaniu powołania zapraszają księża maranie. Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku.

W młodości podejmuje się decyzje, które mogą zaważyć o całym dalszym życiu. Pomoc w odnalezieniu przepisu na szczęście oferują księża z mariańskiego duszpasterstwa młodzieży i powołań:

„Każdy z nas musi przejść biblijną drogę doświadczeń i umocnień naszego powołania. Kiedy otwieramy się na głos Boga, usłyszymy najpierw „Jestem z tobą”. Za tą obietnicą doświadczamy tego, że Bóg jest ze mną, zna moje serce, ale doświadcza mnie, aby przekonać czy naprawdę jestem gotów poświecić swoje życie dla Niego. Powołanie jest wybraniem przez Boga. Wybór taki dokonuje się codziennie. Na naszych rekolekcjach pomagamy usłyszeć głos powołania i utwierdzić się w tym wyborze” – powiedział ks. Grzegorz Reiss MIC, prowincjalny duszpasterz powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

W rekolekcjach mogą wziąć udział wszyscy, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi życiowej (kapłańskiej, zakonnej lub małżeńskiej) lub stoją przed innymi ważnymi decyzjami życiowymi.

Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku. W trakcie kilkudniowego spotkania głównymi elementami będą rozważanie Słowa Bożego, katechezy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabraknie czasu na indywidualną modlitwę czy szczerą rozmowę z kapłanem o rozeznaniu swojego powołania.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o kontakt z ks. Grzegorzem Reissem MIC, prowincjalnym duszpasterzem powołań mariańskiego zgromadzenia (501-650-750, duszpasterz@marianie.pl).


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2016-12-20 12:17:12
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po zamachu w Berlinie

– Ten haniebny akt barbarzyństwa – dokonany w bliskości Uroczystości Narodzenia Pańskiego – uzmysławia nam jeszcze mocniej, jak bardzo potrzebna jest modlitwa o pokój i pojednanie – napisał abp Stanisław Gądecki do ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikiela.
2016-12-20 12:30:01
miniaturka

Prymas Polski: potrzeba odpowiedzialności i szukania dróg porozumienia

- Wszystkie strony konfliktu, który od kilku dni obserwujemy, powinny mieć świadomość, że emocje, które wzbudzają jeszcze bardziej pogłębiają istniejące już podziały - powiedział abp Wojciech Polak.
2016-12-20 12:48:29
miniaturka

Pakistan: Caritas zasadzi 3 miliony drzew

Pakistańska Caritas zamierza zasadzić trzy miliony drzew. Poprzez tę akcję pragnie zwiększyć świadomość społeczeństwa wobec zmian klimatycznych.
2016-12-20 14:00:30
miniaturka

Senat uczcził św. Brata Alberta w 100. rocznicę śmierci

Senatorowie podjęli dziś uchwałę w sprawie uczczenia 100. rocznicy śmierci św. Brata Alberta Chmielowskiego, która przypada 25 grudnia.
2016-12-20 14:38:15
miniaturka

Berlin: po zamachu Kościoły wzywają do modlitwy

Po terrorystycznym zamachu na bożonarodzeniowy jarmark Kościoły stolicy Niemiec wezwały, aby żałobę wyrazić wspólnymi modlitwami i chwilą ciszy.
2016-12-20 14:43:25
miniaturka

Kobieta pokieruje Muzeami Watykańskimi

Po raz pierwszy w historii kobieta pokieruje Muzeami Watykańskimi. Od 1 stycznia 2017 r. ich dyrektorką będzie 54-letnia dr Barbara Jatta.