Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-20 11:52
RA

Świąteczny koncert kolęd w licheńskiej bazylice

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26.12) licheńska bazylika rozbrzmi dźwiękami pięknych polskich kolęd. Tego dnia w największej świątyni w Polsce odbędzie się koncert kolęd.

Wspólne kolędowanie przy nowonarodzonym Jezusie rozpocznie się 26 grudnia o godz. 15.00 w nawie głównej bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Podczas niecodziennego koncertu w wykonaniu licheńskich organistów,  Pani Barbary Kaczor (sopran) oraz Pana Michała Szostaka (organy), usłyszeć będzie można najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, w tym m.in. „Cicha noc”, „Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Gdy śliczna panna” w różnych opracowaniach oraz improwizacje organowe na tematy bożonarodzeniowe.

Wspólne kolędowanie potrwa około godziny a zakończy je uczestnictwo w Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 16.00.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2016-12-20 10:30:43
miniaturka

Berlin: biskupi zszokowani atakiem ma jarmark bożonarodzeniowy

Biskupi największych Kościołów Berlina: katolickiego i ewangelickiego są przerażeni domniemanym atakiem terrorystycznym na jarmark bożonarodzeniowy przy placu Breitscheidplatz w Berlinie.
2016-12-20 10:54:16
miniaturka

Abp Gądecki: żłóbek przypomina nam o potrójnym przyjściu Chrystusa

Z życzeniami odkrywania sensu potrójnego przyjścia Chrystusa – w wymiarze historycznym, życia każdego człowieka i w czasach ostatecznych zwrócił się do pracowników Portu Lotniczego w Poznaniu i do podróżnych abp Stanisław Gądecki.
2016-12-20 11:17:27
miniaturka
play

Konferencja „Biblia o finansach”

Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się co Biblia mówi na temat zarządzania pieniędzmi oraz jak świadome zarządzanie finansami wpływa na nasze emocje, zdrowie i życie w dobrej relacji z Bogiem.
2016-12-20 12:17:12
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po zamachu w Berlinie

– Ten haniebny akt barbarzyństwa – dokonany w bliskości Uroczystości Narodzenia Pańskiego – uzmysławia nam jeszcze mocniej, jak bardzo potrzebna jest modlitwa o pokój i pojednanie – napisał abp Stanisław Gądecki do ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikiela.
2016-12-20 12:30:01
miniaturka

Prymas Polski: potrzeba odpowiedzialności i szukania dróg porozumienia

- Wszystkie strony konfliktu, który od kilku dni obserwujemy, powinny mieć świadomość, że emocje, które wzbudzają jeszcze bardziej pogłębiają istniejące już podziały - powiedział abp Wojciech Polak.
2016-12-20 12:48:29
miniaturka

Pakistan: Caritas zasadzi 3 miliony drzew

Pakistańska Caritas zamierza zasadzić trzy miliony drzew. Poprzez tę akcję pragnie zwiększyć świadomość społeczeństwa wobec zmian klimatycznych.