Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-20 10:42
BP KEP/mm

Abp Gądecki: żłóbek przypomina nam o potrójnym przyjściu Chrystusa

Z życzeniami odkrywania sensu potrójnego przyjścia Chrystusa – w wymiarze historycznym, życia każdego człowieka i w czasach ostatecznych zwrócił się do pracowników Portu Lotniczego w Poznaniu i do podróżnych abp Stanisław Gądecki.

Autor/źródło: Dreamstime

Przewodniczący Episkopatu Polski wziął udział w inauguracji żłóbka „W Drodze” w terminalu poznańskiego lotniska na Ławicy. Inauguracja żłóbka odbyła się po raz dziesiąty. W terminalu odlotów tuż obok kontroli bezpieczeństwa ustawiono naturalnej wielkości drewniane figury przedstawiające scenę Bożego Narodzenia w Betlejem.

– Niech to przesłanie, które niosą ze sobą dźwięki kolędy, spłynie do państwa domów i niech będzie radością na każdy czas – życzył pasażerom i gościom uroczystości prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Życzenia Bożego błogosławieństwa złożył także pracownikom lotniska i linii lotniczych, Straży Granicznej i Służby Celnej, abp Stanisław Gądecki. – Przyjście Jezusa wiąże się z życiem każdego z nas, bo dobrze wykonywana praca uświęca człowieka – przekonywał metropolita poznański.

Uczestnicy inauguracji żłóbka na lotnisku im. Henryka Wieniawskiego wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Teatru Muzycznego, którego aktorzy przebrani byli za podróżnych.

Lotnisko na poznańskiej Ławicy powstało już w 1913 roku i jest jednym z najstarszych w Polsce.

KAI.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-20 09:36:44
miniaturka

Ukraina: wojna prowadzi do odrodzenia wiary

Kościół greckokatolicki na Ukrainie angażuje się w utrzymanie narodowej tożsamości w czasach trwającej tam wojny.
2016-12-20 09:47:49
miniaturka

Wspólna pomoc dla Syrii

Rosyjscy prawosławni i katolicy planują dalsze akcje niesienia razem pomocy wyznawcom Chrystusa w Syrii.
2016-12-20 10:30:43
miniaturka

Berlin: biskupi zszokowani atakiem ma jarmark bożonarodzeniowy

Biskupi największych Kościołów Berlina: katolickiego i ewangelickiego są przerażeni domniemanym atakiem terrorystycznym na jarmark bożonarodzeniowy przy placu Breitscheidplatz w Berlinie.
2016-12-20 11:17:27
miniaturka
play

Konferencja „Biblia o finansach”

Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się co Biblia mówi na temat zarządzania pieniędzmi oraz jak świadome zarządzanie finansami wpływa na nasze emocje, zdrowie i życie w dobrej relacji z Bogiem.
2016-12-20 11:53:13
miniaturka

Świąteczny koncert kolęd w licheńskiej bazylice

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26.12) licheńska bazylika rozbrzmi dźwiękami pięknych polskich kolęd. Tego dnia w największej świątyni w Polsce odbędzie się koncert kolęd.
2016-12-20 12:17:12
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po zamachu w Berlinie

– Ten haniebny akt barbarzyństwa – dokonany w bliskości Uroczystości Narodzenia Pańskiego – uzmysławia nam jeszcze mocniej, jak bardzo potrzebna jest modlitwa o pokój i pojednanie – napisał abp Stanisław Gądecki do ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikiela.