Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-19 15:10
KAI/mm

Częstochowa: Bible-ing w centrum miasta

Na Placu Biegańskiego, w pobliżu kościoła św. Jakuba, zebrało się kilkanaście osób by w wśród przedświątecznego zabiegania wspólnie czytać i rozważać Słowo Boże.

Autor/źródło: pixabay.com

Mottem spotkania w centrum miasta były słowa z Księgi Psalmów: „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp”. "Panie Jezu prosimy Cię, byś Ty mówił dzisiaj do nas, abyśmy słyszeli Twój głos i spotkali się z Twym Słowem. Prosimy Cię Maryjo, abyś Ty prowadziła nas do Jezusa" - tymi słowami modlitwy ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej, rozpoczął kolejny już Bible-ing w Częstochowie, który odbył się w niedzielę 18 grudnia.

Mottem spotkania na Palcu Biegańskiego, w centrum miasta były słowa zaczerpnięte z Księgi Psalmów: „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp”. Tuż przed godz. 16.00 na Placu Biegańskiego w pobliżu kościoła św. Jakuba pojawiło się kilkanaście osób z Pismem Świętym w dłoniach, by w świątecznej scenerii miasta, wśród kolorowych świateł, gwaru i przedświątecznego zabiegania czytać i wspólnie rozważać Słowo Boże.


„To swoiste „zatrzymanie” miało wzbudzić w przechodniach refleksje, zadumę i przemyślenia nad prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia. Uświadomić, że to nie choinka, prezenty, sprzątanie, ale prawdziwe spotkanie ze Zbawicielem Świata jest najważniejsze. Swoim publicznym świadectwem wiary, uczestnicy spotkania podkreślali też, że Boże Słowo jest najlepszym drogowskazem, które ma oświetlać drogi naszego życia” – podkreślili organizatorzy Bible-ingu.


Wielu z przechodzących zwracało uwagę na stojących w ciszy uczestników Bible-ingu. Niektórzy zatrzymywali się, byli też tacy, którzy z zainteresowaniem pytali, a nawet włączali się do medytacji Bożego Słowa.


„Przez czytanie Pisma Świętego nawróciłem się wiele lat temu i od tamtego czasu bardzo mocno mi towarzyszy, staram się czytać codziennie” - dzielił się z KAI pan Tomasz, uczestnik Bible-ingu. „Pan Bóg przez Pismo Święte mówi do nas i dlatego trzeba Go słuchać” - kontynuował rozmówca.


„Na Bible-ingu jestem już po raz kolejny, ale chodzę też na Krąg Biblijny w Parafii św. Jakuba, dlatego całym sercem chciałam tutaj być” - mówiła Zofia Gosek. „Obok nas przechodzą różni ludzie, być może ktoś z tych przechodniów, zatrzyma się, przemyśli co tak naprawdę jest najistotniejsze” – dodała p. Zofia.


Tegoroczny Bible-ing w Częstochowie został zorganizowany z inicjatywy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.


Pierwszy raz Bible-ing odbył się on na ulicach Częstochowy 20 kwietnia 2013 r. z inicjatywy nazaretanki, siostry Goretti Jach.

ks. mf, Jowita Kostrzewska / Częstochowa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-19 12:19:47
miniaturka

Abp Gądecki: Ojczyzna potrzebuje pokoju [wywiad]

- Podstawowym doczesnym zadaniem Kościoła jest budowanie pokoju - mówi na temat aktualnej sytuacji w Polsce abp Stanisław Gądecki. - Każda ze stron sporu powinna cofnąć się o krok i rozmawiać - dodaje.
2016-12-19 13:39:04
miniaturka

Praga: prezydent Zeman zaprosił Franciszka do Czech

Prezydent Republiki Czeskiej, Miloš Zeman zaprosił Ojca Świętego do odwiedzenia swej ojczyzny. Uczynił to składając Franciszkowi gratulacje z okazji 80 urodzin.
2016-12-19 14:42:23
miniaturka

Wernisaż wystawy poplenerowej „Licheń na sztalugach”

Wernisażem prac w konińskiej galerii sztuki „Wieża ciśnień” zakończono i podsumowano tegoroczny plener malarski „Licheń na sztalugach”, który latem odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.
2016-12-19 15:49:48
miniaturka

Warszawa: kardynał Nycz odwiedził szpital pediatryczny

Kard. Kazimierz Nycz odwiedził dziś dzieci ze szpitala pediatrycznego na Banacha.
2016-12-19 16:35:01
miniaturka

Ukraina: jeśli papież przyjedzie, wojna się skończy

- Ludzie są przekonani, że jeśli papież przyjedzie na Ukrainę, to wojna się skończy - powiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk. Ujawnił, że za każdym razem, gdy spotyka się z Franciszkiem, prosi go o przyjazd na Ukrainę.
2016-12-19 17:29:40
miniaturka

Biskupi Jordanii: na Boże Narodzenie żadnych obchodów prócz Mszy

Na znak żałoby i solidarności z tymi, których dotknął wczorajszy atak terrorystyczny w Al-Karak, abp Lahham zapowiedział ograniczenie obchodów Bożego Narodzenia wyłącznie do odprawiania Mszy św.