Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-18 18:57
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Nepal: zwolniono chrześcijan oskarżonych o prozelityzm

Po pół roku więzienia ośmioro chrześcijan okarżonych w Nepalu o prozelityzm zostało wyposzczonych na wolność. Sędzia tamtejszego sądu stwierdził, że nie przedstawiono przeciw nim wystarczających dowodów i fakt prozelityzmu nie miał miejsca.

Autor/źródło: pixabay

Komentując wyrok wikariusz apostolski Nepalu stwierdził: „Wierzymy w praworządność, a ogłoszone orzeczenie jasno wykazało, że nie zrobili oni nic nielegalnego. Świecka konstytucja winna pozwalać każdemu na praktykowanie swojej wiary” – dodał bp Paul Simick. Wśród aresztowanych był także pastor protestancki Shakti Pakhrin, który po odzyskaniu wolności powiedział: „Niech się dzieje wola Boga. Cieszyliśmy się, że jesteśmy uwięzieni z powodu wiary. Dzięki łasce Bożej prawda wyszła na jaw”. Natomiast przełożony pracujących w tym azjatyckim kraju jezuitów o. Boniface Tigga zauważył: „My nikogo nie nawracamy. Ludzie przychodzą do wspólnot chrześcijańskich, bo widzą, że ich życie jest lepsze. W świeckim państwie każdy winien mieć wolność wyboru swej wiary”.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-18 17:07:08
miniaturka

Papieski apel o dialog w DR Konga

Papież Franciszek zaapelował o dialog i wyrzeczenie się przemocy w Demokratycznej Republice Konga.
2016-12-18 17:15:59
miniaturka

Egipt: narasta islamski fundamentalizm, chrześcijanie są zagrożeni

W Egipcie wzrasta fanatyzm religijny, po ubiegłotygodniowych zamachach na koptyjską katedrę w Kairze mówi o tym katolicki bp Kyrillos Kamal William Samaan.
2016-12-18 18:54:47
miniaturka

Brazylia: biskupi protestują przeciw skorumpowanym politykom

Na terenie całej Brazylii odbywały się manifestacje w obronie wymiaru sprawiedliwości prowadzącego procesy przeciw skorumpowanym politykom i przedsiębiorcom, którzy doprowadzili kraj do wielkich strat finansowych.
2016-12-19 10:10:55
miniaturka

Abp Gądecki: pokój jest naszą pierwszą powinnością

W IV Niedzielę Adwentu abp Stanisław Gądecki odebrał przekazane przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. – Chrześcijanin, czyli odnowiony człowiek jest człowiekiem pokoju – powiedział w homilii wygłoszonej w poznańskiej Farze.
2016-12-19 10:20:07
miniaturka

10 lat Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej

„Dziękujemy dziś Panu Bogu, że daje nam poznanie słowa Bożego. Bez tego człowiek nie ma światła, które by go prowadziło choćby o krok” − powiedział abp Stanisław Gądecki do członków i sympatyków Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.
2016-12-19 10:52:12
miniaturka

Ks. Jerzy Stranz laureatem Nagrody im. Ks. Romana Indrzejczyka

Tegorocznym laureatem Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka przyznawanej przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów został kapłan diecezji poznańskiej ks. Jerzy Stranz.