Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-17 18:52
AC / bz / Radio Watykańskie

Tak mijają urodziny Franciszka: śniadanie z bezdomnymi i dobroczynny koncert wieczorem

Dochód z koncertu w dniu urodzin Franciszka zostanie przeznaczony na wsparcie szpitala w RŚA i pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Franciszek zjadł urodzinowe śniadanie z bezdomnymi, którzy wraz z życzeniami ofiarowali mu bukiety słoneczników. Przyszli oni do Domu św. Marty wraz z papieskim jałmużnikiem, abp. Konradem Krajewskim. Wybrał on ośmioro bezdomnych (dwie kobiety i sześciu mężczyzn pochodzących z Włoch, Mołdawii, Rumunii i Peru) z grupy osób stojących w kolejce do prysznicy mieszczących się przy Placu św. Piotra. Franciszek najpierw się z nimi pomodlił w kaplicy, a następnie zaprosił do wspólnego stołu i z każdym rozmawiał. Na zakończenie ofiarował im w prezencie tradycyjne argentyńskie słodycze. Specjalne dary, w tym m.in. torty, z okazji papieskich urodzin otrzymują dziś podopieczni wszystkich rzymskich jadłodajni.

Życzenia dla Franciszka napływają z całego świata. M.in. za pomocą specjalnego adresu internetowego poprzez który można je składać także po polsku: PapiezFranciszek80@vatican.va. W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce życzenia Papieżowi złożył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Życzył, aby każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych, których nasz Pan dokonuje w historii społeczeństw oraz w osobistej historii każdego z nas.

O urodzinach pamiętają też przybyli dziś do Watykanu pielgrzymi.

Wieczorem w Watykanie odbędzie się dobroczynny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie jedynego szpitala pediatrycznego działającego w Republice Środkowoafrykańskiej oraz na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. Zaśpiewa na nim gwiazda włoskiej estrady Claudio Baglioni. Hasłem tej inicjatywy będzie tytuł jednego z jego przebojów „Avrai”. Specjalne przesłanie do uczestników koncertu wygłosi Papież Franciszek.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy