Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-15 13:31
KAI/mm

Kard. Nycz złożył życzenia parlamentarzystom

- Życzę ciszy, w której można usłyszeć najbliższego człowieka - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas opłatkowego spotkania w Sejmie RP.

Autor/źródło: E. Bartkiewicz/episkopat.pl

W spotkaniu w holu głównym Sejmu uczestniczyli marszałkowie i wicemarszałkowie obu izb oraz posłowie i senatorowie. Obecny był kapelan parlamentarzystów ks. Piotr Burgoński, który odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił, że mijający rok był ważny i zarazem wyjątkowy, naznaczony takimi wydarzeniami jak 1050. rocznica Chrztu Polski. Jej uświetnieniem były kwietniowe uroczystości w Poznaniu. Tam parlamentarzyści uczestniczący w Zgromadzeniu Narodowym "poświęcili chwilę czasu naszym dziejom i polskości ukształtowanej przez kolejne pokolenia naszych przodków".

Zdaniem marszałka Kuchcińskiego, chrzest Polski pokazał nam wielkość przeszłości i chrześcijańskie dziedzictwo, które do dzisiaj kształtuje losy Polski i naszego narodu".

Parlamentarzystom życzył, aby w 2017 roku "połączyła nas wszystkich troska o Rzeczpospolitą, o naszych rodaków, o dobro wspólne". - Jesteśmy w Sejmie i Senacie, żeby służyć narodowi. Niech święta Bożego Narodzenia umocnią nas w tym przekonaniu - dodał Marek Kuchciński. 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podziękował parlamentarzystom za pracę wykonaną w 2016 roku. - Różnimy się, ale mam taką nadzieję, że wszyscy chcemy dla naszej ukochanej Polski jak najlepiej. Mamy inne wizje, kłócimy się, spieramy, ale to niech będzie dla nas zawsze najważniejsze

Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku posłowie i senatorowie będą umieli "więcej znaleźć wspólnego, niż doszukiwać się różnic".

Tuż przed pobłogosławieniem opłatków kard. Kazimierz Nycz podziękował parlamentowi za udział i pracę ustawodawczą związaną z 1050-leciem Chrztu Polski, jak również zaangażowanie przy okazji wizyty papieża Franciszka w Polsce i Światowych Dni Młodzieży.

„Osobiście chciałem podziękować za uchwałę z racji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, dzieła ukończonego po 225 latach” - mówił metropolita warszawski.  

Nawiązując do zaśpiewanej wcześniej kolędy „Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi”, kard. Nycz życzył posłom i senatorom mądrego wyciszenia, które jest tak bardzo potrzebne.

„Pragnę wam życzyć spokoju i ciszy, w której rozchodzi się głos Boga, ale także ciszy, w której można usłyszeć człowieka najbliższego, który jest obok nas, dla którego czasem w całorocznym zabieganiu nie mamy czasu” - powiedział metropolita warszawski.

Po błogosławieństwie posłowie i senatorowie przełamali się opłatkiem.

rl, lk / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: sejm, kard. Nycz, życzenia świateczne