Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-13 10:51
KAI/mm

Kraków: jubileuszowa choinka stanie pod Oknem Papieskim

17 grudnia po raz dziesiąty na placu przed Domem Arcybiskupów w Krakowie nastąpi uroczyste zapalenie światełek na choince. Na plac przy ul. Franciszkańskiej 3 kard. Stanisław Dziwisz zaprasza zwłaszcza rodziny i dzieci.

Autor/źródło: pixabay.com

Choinka pod Oknem Papieskim jest kontynuacją tradycji świątecznych drzewek stawianych od 1982 r. na Placu św. Piotra w Rzymie dla papieża Jana Pawła II. Na spotkanie przy choince w sobotę 17 grudnia na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz zaprasza rodziny i dzieci, szczególnie z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczy, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.


„Tegoroczna ‘Choinka pod Oknem Papieskim’ stanie już po raz dziesiąty. Jubileuszowe spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie okazją do podziękowania Kardynałowi za jego 11-letnią posługę w archidiecezji krakowskiej” – można przeczytać na stronach internetowych diecezji.


Aby tradycji stało się zadość każde dziecko uczestniczące w spotkaniu otrzyma symboliczny upominek. Nieodłącznym elementem uroczystości jest bowiem wizyta św. Mikołaja, który obdarowuje wszystkie obecne na uroczystości dzieci świątecznymi paczkami. W zeszłym roku zostało rozdanych ponad cztery tysiące prezentów.


Rozświetlenie choinki w tym szczególnym miejscu jest jednym z najważniejszych wydarzeń przedświątecznych w Krakowie, które z każdym rokiem gromadzi coraz większe liczbę mieszkańców Krakowa i turystów. Podczas spotkania wystąpią zespoły i schole dziecięce: Promyczki Dobra, Schola „Śnieżnej Pani” z Tokarni oraz Mali Miętusianie.


Organizatorami spotkania są Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Fundacja Bukovina oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, choinka, okno papieskie