Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-13 10:51
KAI/mm

Kraków: jubileuszowa choinka stanie pod Oknem Papieskim

17 grudnia po raz dziesiąty na placu przed Domem Arcybiskupów w Krakowie nastąpi uroczyste zapalenie światełek na choince. Na plac przy ul. Franciszkańskiej 3 kard. Stanisław Dziwisz zaprasza zwłaszcza rodziny i dzieci.

Autor/źródło: pixabay.com

Choinka pod Oknem Papieskim jest kontynuacją tradycji świątecznych drzewek stawianych od 1982 r. na Placu św. Piotra w Rzymie dla papieża Jana Pawła II. Na spotkanie przy choince w sobotę 17 grudnia na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz zaprasza rodziny i dzieci, szczególnie z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczy, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.


„Tegoroczna ‘Choinka pod Oknem Papieskim’ stanie już po raz dziesiąty. Jubileuszowe spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie okazją do podziękowania Kardynałowi za jego 11-letnią posługę w archidiecezji krakowskiej” – można przeczytać na stronach internetowych diecezji.


Aby tradycji stało się zadość każde dziecko uczestniczące w spotkaniu otrzyma symboliczny upominek. Nieodłącznym elementem uroczystości jest bowiem wizyta św. Mikołaja, który obdarowuje wszystkie obecne na uroczystości dzieci świątecznymi paczkami. W zeszłym roku zostało rozdanych ponad cztery tysiące prezentów.


Rozświetlenie choinki w tym szczególnym miejscu jest jednym z najważniejszych wydarzeń przedświątecznych w Krakowie, które z każdym rokiem gromadzi coraz większe liczbę mieszkańców Krakowa i turystów. Podczas spotkania wystąpią zespoły i schole dziecięce: Promyczki Dobra, Schola „Śnieżnej Pani” z Tokarni oraz Mali Miętusianie.


Organizatorami spotkania są Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Fundacja Bukovina oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-13 09:45:57
miniaturka

Abp Gądecki: abp Baraniak okazał się wielkim Polakiem i patriotą

Abp Baraniak okazał się wielkim Polakiem o ogromnej sile woli oraz szczególnym patriotą – powiedział abp Gądecki podczas Mszy św. poprzedzającej otwarcie ekspozycji poświęconej śp. abp. Antoniemu Baraniakowi w warszawskim areszcie przy ul. Rakowieckiej.
2016-12-13 10:13:24
miniaturka

Dziś 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W całym kraju modlitwom za osoby represjonowane i ofiary stanu wojennego już od kilku dni towarzyszą inicjatywy historyczno-kulturalne.
2016-12-13 10:28:19
miniaturka

III Opłatek Maltański w Gliwicach

Dnia 19 grudnia po raz trzeci zaprosimy rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci i osoby samotne na Opłatek organizowany przez Zakon Maltański.
2016-12-13 11:31:37
miniaturka

Papieski Twitter ma 4 lata i 32 miliony użytkowników

Papieski Twitter jest ciągle aktywny. Już 31,94 milionów użytkowników odbiera przesłania Franciszka. „Adwent powinien być czasem nadziei. Wyjdźmy na spotkanie Pana, który idzie nam naprzeciw” - napisał papież na Twitterze w minioną niedzielę.
2016-12-13 12:28:36
miniaturka

Zabrze: Msza św. intencji ofiar stanu wojennego

Dziś o godzinie 12 w parafii św. Jadwigi w Zabrzu rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa gliwickiego Jana Kopca w intencji ojczyzny, osób represjonowanych i internowanych oraz ofiar stanu wojennego.
2016-12-13 13:44:23
miniaturka

Kościół w Polsce wobec uchodźców z Bliskiego Wschodu [RAPORT]

Od 2011 r. Kościół nieustannie świadczy pomoc uchodźcom z Bliskiego Wschodu, głównie za pośrednictwem Caritas Polska i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Także w parafiach dokonywane są zbiórki na ten cel.