Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-29 11:49
AC

Akcja „spalić kler” rozwija się w Hiszpanii. Twitter wciąż nie reaguje

Pomimo licznych apeli chrześcijan skierowanych do osób odpowiedzialnych za Twittera, aby zareagował na mowę nienawiści, hashtag „Fuego Al Clero” wciąż widnieje na tablicach. Akcja przybiera na sile i wzbudza niepokój wśród hiszpańskich wiernych.

Autor/źródło: Jeden z plakatów akcji umieszczony na twitter.com

Coraz więcej osób woła o spalenie duchowieństwa, umieszczając hashtag #FuegoAlClero na Twitterze. Media społecznościowe wciąż nie zareagowały na mowę nienawiści. Chrześcijanie są zszokowani. Nie rozumieją, dlaczego nadal nie ma reakcji na tę straszną akcję. Tweety, oznaczane strasznych hashtagiem, zawierają obrazy płomieni na głowach księży lub kapłanów w płomieniach. 

Niepokój jest tym większy, że w Hiszpanii dochodziło już wcześniej do podpalania kościołów, co pokazuje, że słowa mogą szybko przeradzać się w czyny. Teraz także pojawiają się wezwania do palenia budynków sakralnych. Niektórzy na mowę nienawiści próbują odpowiadać innym hashtagiem. Na hiszpańskim Twitterze pojawia się i #YoApoyoAlClero, co oznacza „wspieram duchowieństwo”. Skoro Twitter nie reaguje, to wierni próbują przeciwstawiać się mowie nienawiści chociaż w ten sposób. Liczą jednak na to, że osoby odpowiedzialne za media społecznościowe, zastosują się wreszcie do polityki Twittera, która wyraźnie mówi o tym, że na żadną mowę nienawiści nie może być miejsca.

Przypomnijmy, że mowa nienawiści skierowana w stronę Kościoła, a w szczególności księży, ma na celu zepchnięcie religii na jak najdalsze tory. Hashtag pojawił się dokładnie w tym samym dniu, w którym papież Franciszek upoważnił Watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia 8 dekretów, w tym dekretu o męczeństwie stu dwudziestu siedmiu Hiszpanów, katolików zabitych z powodu nienawiści do wiary w XX wieku. Obecnie aktywiści dążą do wyrugowania edukacji w prywatnych szkołach katolickich.

Organizacja OBWE opublikowała kilka dni temu raport, w którym napisała o ponad 500 przestępstwach wobec chrześcijan w 2019 roku. Incydenty w Hiszpanii obejmowały m. in. ataki na księży katolickich, podpalenia kościołów katolickich, niszczenie wizerunków Matki Bożej i kradzież hostii.

źródła: za kath.net, catholicnewsagency.com, twitter.com


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl >>

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-11-28 19:06:29
miniaturka

Lekarze rodzinni apelują o niebagatelizowanie pierwszych symptomów COVID-19

Pacjenci, chcąc uniknąć kwarantanny, izolacji oraz skierowania na wymaz, bagatelizują pierwsze niepokojące objawy COVID-19 – ostrzegają lekarze. Medycy przypominają, że wczesne wykrycie zakażenia jest kluczowym punktem w procesie terapii i zdrowienia.
2020-11-28 20:49:11
miniaturka

Trzy pytania zanim On przyjdzie. Rzecznik KEP zaprasza na roraty w sieci

W tym roku nie wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w codziennych, tradycyjnych roratach, dlatego serdecznie zapraszam na poranną medytację adwentową „Rorate Caeli” – mówi ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik KEP.
2020-11-29 10:49:26
miniaturka

Nie ma mowy o „przenoszeniu” grzechu, winy lub kary za grzech z jednej osoby na inne

W przypadku „grzechu społecznego”, podobnie jak tzw. „grzechu pokoleniowego”, nie może być mowy o jakiejkolwiek formie „przenoszenia” grzechu, winy lub kary za grzech z jednej osoby na inne – czytamy w dokumencie wydanym przez Komisję Nauki Wiary KEP.
2020-11-29 15:41:51
miniaturka

Papież: odwaga i ufność rodzą się z nadziei

Nasz Bóg jest Bogiem, który przychodzi: nie zawodzi naszego oczekiwania – powiedział Franciszek na rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Papież zwrócił uwagę, że Adwent przygotowujący na Boże Narodzenie jest czasem oczekiwania i nadziei.
2020-11-29 15:52:36
miniaturka

Abp Gądecki: Adwent to czas powrotu do Chrystusa, który jest źródłem wszelkiej nadziei

Adwent to czas powrotu do Chrystusa, który daje nadzieję, że Bóg przemieni w dobro wszystko, co się wydarza, nawet te rzeczy, których nie rozumiemy i które są, podobnie jak pandemia, złe – powiedział w rozmowie z PAP przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
2020-11-29 16:08:46
miniaturka

Bp Tomasik: Dziękuję Bogu za wszystkie rodziny! Za wierne Panu oraz sobie małżeństwa!

Konieczna jest wielka troska rodziców o uczestnictwo młodego człowieka w niedzielnej Mszy św. oraz dobry udział w katechezie szkolnej – napisał biskup Henryk Tomasik w liście na Adwent.