Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-22 10:54
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ/ vaticannews.va

Afrykański biskup zmarł z powodu koronawirusa

Zmarł pierwszy afrykański biskup z powodu koronawirusa. Bp Gérard Mulumba miał 82 lata, był emerytowanym ordynariuszem diecezji w Mweka, zmarł w szpitalu w Kinszasie, stolicy w Demokratycznej Republiki Konga, gdzie został hospitalizowany kilka dni wcześniej.

Autor/źródło: Pixabay, BruceEmmerling, licencja: CC0

Demokratyczna Republika Konga jest drugim po Kamerunie afrykańskim krajem dotkniętym w największym stopniu przez koronawirusa. Stwierdzono dotychczas ponad 300 przypadków zarażenia, spośród których 25 osób zmarło, a 27 zostało wyleczonych. Sytuacja jest szczególnie niepokojąca wobec zagrożenia epidemią eboli. Właśnie minęło ponad trzy miesiące od wyjścia ze szpitala ostatniego wyleczonego pacjenta. Wydawało się, że kraj wychodzi z zagrożenia epidemicznego. Niestety ostatnio odnotowano nowe trzy przypadki zarażenia ebolą. Dwie osoby już zmarły.

Trwa ponadto rekonwalescencja kard. Philippe Ouédraogo, arcybiskupa Wagadugu, w Burkina Faso, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Afryki i Madagaskaru, który opuścił już szpital w stolicy kraju po tym, jak znalazł się w nim z powodu pozytywnego rezultatu testu na Covid-19.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, Afryka, Demokratyczna Republika Konga, epidemia, koronawirus, COVID-19, pandemia, bp Gérard Mulumba