Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-09 11:41
AC

African Music School: Już jest! Teledysk do Symfonii Afrykańskiej o miłości i pokoju

Powstał piękny i pełen radości teledysk do Symfonii Afrykańskiej - Symfonii Pokoju. To iskra ogromnej nadziei w kraju tak bardzo skrzywdzonym przez wojnę. Wzruszające przesłanie dla świata.

O tłumaczenie słów Symfonii poprosiliśmy o. Benedykta Pączkę OFMCap, pracującego na misji w Republice Środkowej Afryki i  wkładającego ogrom serca w projekt African Music School.

- Chcemy Wam zaśpiewać piosenkę o miłości i pokoju. Cieszmy się z tego, co mamy - śpiewają uczniowie African Music School - Otwórzmy nasze oczy, otwórzmy uszy i nasze serce. Mamy księżyc, mamy słońce, mamy wiatr, mamy deszcz, uśmiech i łzy i nic poza tym wielkiego. Jesteśmy razem i to dla pokoju. Nie zabijamy, jesteśmy braćmi, przekształcamy hałas wojny w melodię pokoju. W miejsce walk - idźmy do szkoły. W miejsce zabijania - studiujmy po prostu. Uczymy się muzyki, aby Wam zaśpiewać... W miejsce walk - jedni naprzeciw drugim - nauczmy się modlić razem...

O African Music School pisaliśmy już wiele razy na opoka.news. Szkoła Muzyczna w Republice Środkowej Afryki to wielka szansa dla dzieci i młodzieży tego kraju.

Wciąż można wspierać projekt, kupując w tym celu nutki. Szczegóły na stronie: www.tamtamitu.pl


Symfonia Afrykańska:

Muzyka / Kompozycja: Marcin Gumiela

Śpiew: African Music School


źródło: br. Benedykt Pączka OFMCap, African Music School

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-09 10:17:40
miniaturka

Abp Jurkovič: organizacje międzynarodowe odkrywają wartości

Abp Jurkovič wskazuje, że obecność Stolicy Apostolskiej na forum międzynarodowych organizacji jest bardzo ważnym elementem wnoszącym m.in. inne spojrzenie na dokonujące się procesy.
2018-07-09 10:51:40
miniaturka

Kard. Grocholewski: ludzie wewnętrznie wolni są zdolni budować prawdziwą wolność narodu

- Maryjo, pomóż każdemu Polakowi wyzwolić się z niewoli – mówił kard. Grocholewski w homilii podczas Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.
2018-07-09 11:15:55
miniaturka

Rybnik: zakończył się obóz Youth Camp Rybnik

Mszą św. posłania, przemarszem na Rynek Rybnika oraz koncertem zakończył się obóz Youth Camp Rybnik, który został zorganizowany we współpracy duszpasterstwa akademickiego DAR z Rybnika, miasta Rybnik oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.
2018-07-09 12:30:32
miniaturka

Beskidy: lipcowa modlitwa na Groniu Jana Pawła II

Do naśladowania św. Faustyny i bycia wiernym swej misji wezwał ks. Jerzy Leśko z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, który 8 lipca przewodniczył Mszy św. na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym.
2018-07-09 12:48:24
miniaturka

Odpust Wniebowzięcia NMP 2018 w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 12 - 19 sierpnia 2018 r. odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej Odpust Wniebowzięcia NMP.
2018-07-09 13:29:43
miniaturka

Abp Stankiewicz: wizyta Franciszka nadzieją na duchowe przebudzenie Łotwy

Ojciec Święty odwiedzi 24 września Rygę i maryjne sanktuarium narodowe w Agłonie. Metropolita Rygi w rozmowie z KAI mówi m.in. o emigracji, relacjach ekumenicznych i narodowościowych oraz wyzwaniach stojących przed Kościołem i społeczeństwem na Łotwie.