Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-05 16:35
Waldemar Wesołowski

Adwentowa choinka pomocy

W kościele pod wezwaniem Św. Trójcy w Legnicy stanęło niezwykłe drzewko.

Jest to choinka z bombkami pełnymi życzeń. W I Niedzielę Adwentu w parafii ruszyła akcja charytatywna skierowana do najbardziej potrzebujących. Jedna bombka to jedno marzenie do spełnienia dla konkretniej osoby lub rodziny.

Potrzebne są m.in.: ubrania dla dzieci, środki czystości, czy artykuły spożywcze. Każdy może zabrać bombkę z choinki i przygotować świąteczną paczkę dla potrzebujących.

Przygotowane paczki można zostawiać pod choinką w kościele Św. Trójcy w Legnicy przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego do 20 grudnia (piątek). Później trafią ono tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do osób potrzebujących osób.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2019-12-05 15:19:09
miniaturka

Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy u Dominikanów na Freta

W niedzielę 8 grudnia krużganki klasztoru oo. Dominikanów prze Freta 10 w Warszawie wypełni zapach domowych wypieków i przedświąteczny gwar!
2019-12-05 15:32:49
miniaturka

Przewodniczący KEP: proszę o modlitwę w intencji osób, które zginęły w Szczyrku

- Proszę o modlitwę w intencji osób, które zginęły wskutek wybuchu gazu w Szczyrku oraz w intencji ich rodzin i bliskich - zaapelował abp Stanisław Gądecki.
2019-12-05 16:32:35
miniaturka

Barbórka w Zagłębiu Miedziowym

Biskupi dwóch diecezji modlili się w intencji górników i ich rodzin we wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.
2019-12-06 08:33:17
miniaturka

Kard. Duka: to Jan Paweł II położył kres fałszywej tolerancji

Rola jaką wypełnił św. Jan Paweł II w walce ze skandalami seksualnymi w Kościele jest nie do przecenienia. Kard. Dominik Duka wyraźnie wskazuje na Papieża-Polaka jako tego, który powiedział "dość".
2019-12-06 08:52:20
miniaturka

Wojna domowa w Jemenie nadal trwa

To nie przypadek, że świat zapomina o wojnie w Jemenie. Zbyt wielu na niej zarabia, zbyt wiele krajów czerpie zyski ze sprzedaży broni, którą walczy się w tym kraju – uważa bp Paul Hinder, wikariusz apostolski Arabii Południowej, do której należy również Jemen.
2019-12-06 09:24:48
miniaturka

Młodzi chrześcijanie we Francji nadzieją tamtejszego Kościoła

Wiary nie da się zgasić. Młodzi katolicy we Francji wybierają czytelne świadectwo wierności Chrystusowi. O wierze młodych, a także o społeczeństwie francuskim mówi bp Dominique Rey.