Strona główna
opoka.org.pl
2021-10-13 14:42
JR

Adopcja to odzwierciedlenie Ewangelii. Niezwykła rodzina, która uratowała dziecko

William i Liesel Hines byli przerażeni, oglądając filmy o aborcji. Postanowili coś zrobić, żeby uratować chociaż jedno dziecko. Stanęli przed kliniką aborcyjną z transparentem: „Bóg kocha ciebie i twoje dziecko. Adoptujemy twoje dziecko”. W ten sposób zostali rodzicami małej Cecilii.

Autor/źródło: Twitter / Lila Rose

Państwo Hines mieszkają w Południowej Dakocie ze swoją dwuletnią córką Penelope. Bardzo zaniepokoiły ich filmy o aborcji. Powiedzieli, że „bardzo szokujące jest to, do czego ludzie są skłonni, aby podważyć dowody, że są to dzieci, które są rozrywane na strzępy i sprzedawane dla zysku”. Skłoniło ich to do podjęcia działań: . „Wiedząc to, co wiemy, nigdy nie możemy być bierni”.

Para zaczęła uczęszczać na czuwania modlitewne i pokojowe protesty przy Planned Parenthood, ale zawsze wychodziła „smutna i sfrustrowana”, że nie mogą zrobić więcej, aby powstrzymać przemoc.

Wtedy trafili na historię Kevina i Nicole Cook opisaną przez Live Action News. Cookowie stali przed kliniką aborcyjną z transparentem zawierającym propozycję adopcji dziecka. Zainspirowani takim działaniem, państwo Hines podjęli wyzwanie i dopięli wszystkich formalności, aby móc adoptować dziecko ocalone z aborcji. Wtedy stanęli przed kliniką z katonami, na których był napis: Bóg kocha ciebie i twoje dziecko. Adoptujemy twoje dziecko”.

Przez około siedem miesięcy raz w tygodniu stawali przed kliniką. W końcu spotkali kobietę, która nie chciała aborcji, ale rodzina ją do tego zmuszała. Wolała oddać dziecko do adopcji.

„Szukaliśmy jej, a ona szukała nas” — powiedział William. „To było zdecydowanie zaaranżowane przez Boga. Jest taką miłą i kochającą osobą. Za każdym razem, gdy trzymam naszą śliczną maleńką córeczkę, dziękuję Bogu za ogromną odwagę i bezinteresowność tej kobiety”.

Mała Cecilia urodziła się w sierpniu. Rodzice podkreślają, że daje im wiele radości i jest oczkiem w głowie. „Kiedy w końcu ją przytuliłem” – powiedział William – „było to natychmiastowe połączenie i głęboka miłość. Teraz jest moją przytulanką i ledwo mogę ją odłożyć!”.

William i Liesel podkreślają, że ratowanie dzieci i podejmowanie adopcji jest wyrazem wiary.

„Obowiązkiem chrześcijan jest obrona i opieka nad sierotami. (…) Wierzymy, że akt adopcji jest praktycznym odzwierciedleniem Ewangelii: chociaż byliśmy obcymi, Bóg przyjął nas, pogan, do swojej rodziny przez Jezusa Chrystusa (Efezjan 1,5). Gdy Boża miłość w nas się przelewa, pragniemy obsypać miłością nasze nowe dziecko”.

Źródło: Life Action

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-10-13 14:10:16
miniaturka

Prof. Gut: służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19

Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.
2021-10-13 14:19:32
miniaturka

Dyplomacja watykańska ostro na temat handlu ludźmi

W Wiedniu odbywa się spotkanie grupy zadaniowej ds. Handlu ludźmi przy ONZ, w którym biorą udział liczne organizacje. Również Stolica Apostolska przedstawiła swoje stanowisko. „Trzeba działać, aby media społecznościowe nie były wykorzystywane do mnożenia ofiar” – napisali watykańscy dyplomaci.
2021-10-13 14:43:14
miniaturka

Czy w niedzielę poznamy nazwiska nowych kardynałów?

W Watykanie słychać głosy, że papież Franciszek może zwołać wkrótce kolejny konsystorz i mianować nowych purpuratów. Ich nazwiska mógłby podać już w najbliższą niedzielę 17 października po modlitwie Anioł Pański. Jakie nominacje przewidują watykaniści?
2021-10-13 15:00:27
miniaturka

Biskupi w Watykanie: nie szukajmy sensacji w wypowiedzi przewodniczącego KEP

Przed próbami fałszywej interpretacji czy manipulacji słowami abp. Stanisława Gądeckiego przestrzegli dziś biskupi podczas briefingu w Radio Watykańskim. Wizytę ad limina Apostolorum odbywają biskupi z metropolii gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej i poznańskiej.
2021-10-13 15:05:25
miniaturka

Przychodnia zdrowia w Denver zapewnia opiekę pro-life od poczęcia do naturalnej śmierci

Placówka opieki zdrowotnej w Denver pokazuje, jak może wyglądać świadczenie opieki pro-life od poczęcia do naturalnej śmierci. I to w sposób ekonomicznie zrównoważony. Chism i jej córka, mimo uwag jej kolegów z branży, podjęły kroki w kierunku otwarcia gabinetu położniczego/ginekologicznego pro-life. Odniosły sukces.
2021-10-13 15:08:12
miniaturka

Bp Dajczak: wybudzić się do świadectwa to dzisiaj fundamentalna sprawa

To jest dzisiaj fundamentalna sprawa: wybudzić się do świadectwa – powiedział bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski, podczas briefingu dla mediów 13 października. W Rzymie na wizycie ad limina apostolorum przebywa druga grupa biskupów z Polski.