Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-18 10:05
AC / Krzysztof Bronk/ vaticannews.va

Abp Szewczuk: kwarantanna nie może nas oddzielić od Boga

„Kwarantanna nie może nas oddzielić od Boga. Koronawirus nie może doprowadzić do zerwania łączących nas więzi wiary. Na obecny kryzys trzeba odpowiadać intensywną modlitwą” – mówi zwierzchnik ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

W obliczu zagrożenia epidemią abp Światosław Szewczuk zawierzył swą ojczyznę pod opiekę Matki Bożej. Kapłanom przypomina o obowiązku odwiedzania wiernych i sakramentalnej posługi względem chorych.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim, abp Szewczuk przyznał, że realna skala epidemii w jego ojczyźnie nie jest jeszcze znana. Najbardziej obawiają się jej regiony doświadczone już przez wojnę z Rosją.

Najbardziej zagrożeni są ludzie w strefie wojennej

- Ludzie cierpiący na skutek wojny są też najbardziej narażeni ze względu na niski poziom służby zdrowia. Oni potrzebują teraz nadzwyczajnego wsparcia. Bo ci, którzy pozostali w strefie wojennej to w zdecydowanej większości ludzie starsi. Oni nie mogli stamtąd wyjechać. Teraz są najbardziej narażeni. Będziemy więc wspierać wszystkie mechanizmy, które zaproponuje państwo. Ale też i sami rozwiniemy własną sieć pomocy społecznej, przede wszystkim za pośrednictwem Caritas, aby ludzie na tym terytorium otrzymali jak najlepszą pomoc.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-03-18 08:50:03
miniaturka

Asyż: dzwony wzywają na modlitwę!

W obliczu pandemii koronawirusa w Asyżu trzy razy w ciągu dnia biją dzwony, aby wzywać wiernych do modlitwy za wstawiennictwem św. Franciszka i św. Klary.
2020-03-18 09:28:50
miniaturka

Francja: sanktuarium w Lourdes zamknięte dla wiernych. Po raz pierwszy od czasu objawień

We wtorek w południe po raz pierwszy od czasu objawień zamknięte zostało sanktuarium maryjne w Lourdes. W ten sposób Kościół we Francji chce się przyczynić do walki z koronawirusem.
2020-03-18 09:54:21
miniaturka

Ojciec Święty Franciszek: Wiara wyzwala ze strachu i daje nadzieję

W Jego krzyżu zostaliśmy zbawieni, aby przyjąć nadzieję i pozwolić, aby to ona umocniła i wspierała wszystkie środki i możliwe drogi, które mogą nam pomóc strzec siebie oraz strzec innych. Przyjąć Pana, aby przyjąć nadzieję. Oto moc wiary, która wyzwala ze strachu i daje nadzieję – mówił papież Franciszek podczas modlitwy na Placu św. Piotra w piątek, 27 marca. Ojciec Święty wraz z wiernymi łączącymi się na modlitwie poprzez transmisje, modlił się o ustanie epidemii koronawirusa.
2020-03-18 10:06:29
miniaturka

Kościół wobec pandemii - Transmisje

Transmisje Mszy Świętych, koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii oraz internetowe rekolekcje – to niektóre z inicjatyw podejmowanych przez Kościół w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i na świecie. „Dzięki transmisjom, wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą mogą włączać się duchowo zarówno w świąteczną, jak i w codzienną modlitwę”
2020-03-18 10:19:58
miniaturka

Kard. Dominik Duka: Msze do 10 osób, epidemia to próba wiary

W Czechach po wprowadzeniu ogólnokrajowej kwarantanny mocno ograniczone zostały Msze w kościołach.
2020-03-18 10:30:13
miniaturka

Legnica. Lekcje on-line w chojnowskim PZS

W chojnowskim Powiatowym Zespole Szkół (diecezja legnicka) zajęcia lekcyjne prowadzone są on-line.