Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-02 11:30
MG / BP KEP

Abp Skworc zachęca do duchowego uczestnictwa w Pielgrzymce Apostolstwa Chorych

Metropolita katowicki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP abp Wiktor Skworc zaprasza na 55. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Jasna Góra/Krzysztof Świertok/episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wszystkich chorych zachęca się do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnych. Transmisja Mszy Świętej 6 lipca o godz. 11.00 realizowana będzie na antenie TVP 3, dzień wcześniej - 5 lipca o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski transmitować będzie Telewizja Trwam

Poniżej pełna treść zaproszenia:ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĄ APOSTOLSTWA CHORYCH NA JASNĄ GÓRĘ


Drodzy Diecezjanie!


W poniedziałek, 6 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się 55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej będzie ona miała inną formę.


Zapraszam wszystkich chorych do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.


Dzień wcześniej, 5 lipca, o godz. 21.00, Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję Trwam, poprowadzi Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Proszę i zachęcam wszystkie osoby chore, niepełnosprawne i starsze, aby duchowo pielgrzymowały i łączyły się w modlitwie z Jasną Górą.


Tegoroczna Pielgrzymka odbywa się w czasie trwania 5. roku nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych w świecie. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, Patronka Apostolstwa Chorych przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty chorych, pomoże im w najtrudniejszych chwilach cierpienia i osamotnienia doświadczać pokoju i łaski pociechy, płynących ze zjednoczenia z Jej Synem, w Komunii świętej oraz w sakramencie chorych.


Proszę także kapłanów naszej Archidiecezji, aby – stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego, na prośbę chorych i ich rodzin – kontynuowali duszpasterstwo wśród chorych i osób w podeszłym, towarzysząc im sakramentalnie i przekazując miesięcznik „Apostolstwo Chorych”.


Drodzy Chorzy! Zapraszam Was do udziału w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, do włączenia się w duchowe dzieło Apostolstwa Chorych oraz proszę o wytrwałą modlitwę oraz  ofiarowanie cierpienia i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich.


Wszystkim chorym, ich rodzinom i bliskim oraz duszpasterzom błogosławię.  


Wiktor Skworc

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI DUSZPASTERSTWA KEP

ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI


Katowice, 01 lipca 2020 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy