Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-02-26 09:13
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Abp Scicluna: w walce z nadużyciami potrzeba nawrócenia biskupów

Zakończony szczyt o ochronie nieletnich jest też wezwaniem do świeckich, aby włączyli się w walkę nadużyciami seksualnymi w Kościele, twierdzi abp Charles Scicluna, od wielu lat walczący z tym haniebnym procederem.

Autor/źródło: EpiskopatNews

Abp Scicluna, zaangażowany w walkę z pedofilią, najpierw jako pracownik, a obecnie drugi sekretarz Kongregacji Nauki Wiary podkreśla, że Papież Franciszek oczekuje zaangażowania całego Ludu Bożego. Chodzi tu zarówno o konkretne czyny, jak i wsparcie duchowe w postaci modlitwy i wyrzeczeń, bo walka z nadużyciami ma również wymiar duchowy. Postawa ludzi świeckich może być oparciem dla biskupów, którzy na tym polu muszą doświadczyć prawdziwego nawrócenia serca – mówi abp Scicluna.

Abp Scicluna: Papież oczekuje od biskupów nawrócenia

    “Walka z nadużyciami w Kościele w dużej mierze zależy od nawrócenia serca nas biskupów. To nie mogło się dokonać w cztery dni - zauważył abp Scicluna. - To co przeżyliśmy tu w Watykanie było bardzo silnym doświadczeniem, które poruszyło serca biskupów, dało im do myślenia. Ale teraz po powrocie do Kościołów lokalnych przewodniczący episkopatów muszą nie tylko wewnętrznie przetrawić to wszystko, co stało się w tych dniach w Rzymie, ale pomóc też swym współbraciom biskupom, aby również i oni przeżyli to nawrócenie serca, którego oczekuje od nas Papież.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: nawrócenie, pedofilia, nadużycia seksualne, ochrona nieletnich, abp Charles Scicluna, szczyt watykański