Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-05 13:27
ek / Archidiecezja Łódzka

Abp Ryś zaprasza na trzy wieczory rekolekcyjne z kard. Tagle z Filipin

W poniedziałek 17 września br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczną się trzydniowe rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej, które w tym roku poprowadzi ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.

Kardynał Luis Antonio Tagle
Autor/źródło: Eric James Sarmiento/commons.wikimedia.org/licencja CC BY 2.0

"To jest niesamowite wydarzenie, że kardynał, który jest arcybiskupem Manili, chce przyjechać do Łodzi, żeby tu spotkać się z łódzkim prezbiterium i głosić nam Słowo Boże. Zapraszam was bardzo serdecznie 17, 18, 19 września o godz. 20:00 w łódzkiej katedrze, a potem u mnie w domu! Przyjdźcie, przyjdźcie bardzo was zapraszam!" – zwrócił się do kapłanów abp Ryś.

Już za niespełna dwa tygodnie, bo w poniedziałek 17 września br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczną się trzydniowe rekolekcje dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej, które w tym roku poprowadzi ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.

Kardynał Tagle przybędzie od Łodzi na zaproszenie arcybiskupa Grzegorza, by przez trzy wieczory głosić Słowo Boże. – "Słuchałem kilkakrotnie kardynała Tagle, ma niesłychaną zdolność otwierania Słowa. Jest wielkiej klasy teologiem i człowiekiem, który żyje bardzo blisko ludzi. Dlatego to spotkanie słowa Boga ze słowem, które jest w człowieku, jest u niego takie niesłychanie, niesamowite." – mówi abp Ryś komentując zaproszenie kardynała z Filipin do Łodzi.

Wieczory ze Słowem – trzydniowe wrześniowe rekolekcje kapłańskie w łódzkiej katedrze – które w tym roku będą miały swoją drugą edycję, są nawiązaniem do rekolekcji jakie ksiądz arcybiskup Grzegorz odbył w ubiegłym roku przed ingresem na stolicę biskupią w Łodzi. Wówczas uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Krzysztofa Wonsa, bpa Edwarda Dajaczka i abpa (dziś kard.) Konrada Krajewskiego oraz uczestniczyli w nabożeństwie pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie każdego wieczoru w spotkaniu braterskim w domu biskupim.

Każdy z kapłanów diecezjalnych i zakonnych Kościoła Łódzkiego został zaproszony do udziału w tych trzech wieczorach ze Słowem poprzez osobisty list, jaki do nich wystosował arcybiskup łódzki. 

"– Módlcie się za naszych księży! – apeluje do wiernych łódzki pasterz. – 17, 18, 19 września niech to będzie taki czas modlitwy całego Kościoła Łódzkiego za jego prezbiterium. Wszystkich proszę o modlitwę za wszystkich księży. Kiedy my będziemy tutaj wieczorami przez trzy dni skupiać się nad słowie Bożym, na łasce sakramentów, czytać to do czego Pan nas wzywa, nawracać się, wasza modlitwa nam w tym absolutnie pomoże. Już dziś wam dziękuję za tę modlitwę za naszych biskupów i prezbiterów." – dodaje arcybiskup.

Pomysł kolejnej edycji wrześniowych rekolekcji kapłańskich w katedrze łódzkiej zrodził się całkiem niespodziewanie – jak podkreśla abp Ryś – "Ja się wcale nie spodziewałem, że tak to będzie, ale tak czytam, że tak Pan Bóg chce, żeby księża tej diecezji mieli takie trzy wieczory każdego roku, na własne rekolekcje we wspólnocie tego prezbiterium." – podkreśla metropolita łódzki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich: kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych, którzy będą chcieli wysłuchać konferencji i nauk wygłoszonych przez księdza kardynała do śledzenia portalu – Archidiecezja Łódzka oraz kanału YouTube – Archidiecezja Łódzka, gdzie każdego wieczoru publikowane będzie wygłoszone Słowo.

Źródło: Archidiecezja Łódzka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-05 12:13:55
miniaturka

Abp Gądecki: Europa chce oddychać duchem solidarności

Przed Zebraniem Plenarnym Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki wystosował list pasterski, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach archidiecezji poznańskiej w niedzielę 9 września, na kilka dni przed rozpoczęciem obrad.
2018-09-05 12:40:22
miniaturka
play

Otwarcie procesu beatyfikacyjnego Augustiańskich Męczenników

"Dzięki takim postaciom jesteśmy przekonani, że Kościół zwycięża, a zwycięża zawsze wtedy, kiedy jest Kościołem męczenników" – mówił abp Marek Jędraszewski podczas otwarcia procesu beatyfikacyjnego męczenników II wojny światowej: o. Wilhelma Gaczka OSA i towarzyszy.
2018-09-05 13:22:39
miniaturka

W poszukiwaniu miłości...

Jeśli miłość jeszcze Cię nie znalazła, warto poszukać jej na własną rękę. Nie czekaj aż spotka Cię szczęście. Daj sobie szansę na spotkanie kogoś wyjątkowego podczas "Boskich Randek".
2018-09-05 13:55:40
miniaturka

Franciszek o znaczeniu sportu i pasji życiowej

O znaczeniu w życiu człowieka sportu i pasji życiowej mówił Ojciec Święty przyjmując przed audiencją ogólną w Watykanie uczestników oraz organizatorów zawodów motocyklowych Grand Prix San Marino.
2018-09-05 14:13:10
miniaturka

Ks. Halík porównuje aktualny kryzys w Kościele z czasami reformacji

Aktualną sytuację kryzysu w Kościele można porównać z kryzysem czasów reformacji, a także Rewolucji Francuskiej. Podkreślił to znany czeski teolog i filozof religii, ks. Tomáš Halík w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress.
2018-09-05 15:04:23
miniaturka

Częstochowa: zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych

Przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w 2019 r. oraz jubileusz 25-lecia działalności Wydawnictwa Papieskich Dzieł Misyjnych Missio-Polonia to główne tematy zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych w Polsce.