Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-08-23 11:26
ek / Antoni Zalewski / Archidiecezja Łódzka

Abp Ryś: W Jezusie wszyscy jesteśmy królami

Wczoraj, w drugim dniu Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, Eucharystia była sprawowana w parafii św. Floriana w Wadlewie. W homilii, abp Grzegorz Ryś mówił o królewskiej godności darowanej przez Jezusa.

„Dziś Kościół przeżywa wspomnienie Matki Bożej Królowej. Najpierw trzeba się zderzyć z takim zdziwieniem, że wprost czytania z dnia dzisiejszego nie mówią nić o Jej królowaniu, ale mówią o królowaniu Jej Syna. Dzisiejsza liturgia chce nam powiedzieć, że mówienie o własnym królowaniu ma sens wyłącznie w łączności z królowaniem Jezusa. Człowiek odkrywa w sobie królewską godność, kiedy odkrywa, że jest ona podarowana przez Jezusa. W Jezusie jesteśmy wszyscy królami. Maryja jako pierwsza, Maryja jako najdoskonalsza Jego uczennica. Maryja w sobie odnajduje królewską godność przekazaną Jej przez Syna”- mówił w swojej homilii Ksiądz Arcybiskup.

Metropolita Łódzki podkreślił, że „Chrzest nie jest tylko wydarzeniem w którym jest gładzony nasz grzech. Chrzest nam przynosi też niesłychaną godność. Każdy z nas od momentu Chrztu Św. jest kapłanem, jest prorokiem, jest królem. W tej świątyni przyszliście spełniać swoje kapłaństwo. Przynieśliście na ten ołtarz Bogu wszystko co się do tego nadaje. Księża który siedzą po tej stronie ołtarza tak naprawdę są tylko po to, aby wasze dary przekazać Panu Bogu. Dlatego mają kapłaństwo służebne. Na służbie waszego kapłaństwa, które jest nazywane kapłaństwem królewskim. Dlatego jak chcecie Bogu składać ofiarę to róbcie to po królewsku.”

Po Mszy Św. pielgrzymi mieli czas na posiłek, wspólne rozmowy, a także na indywidualną modlitwę w kościele.

Źródło: Antoni Zalewski / Archidiecezja Łódzka 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Grzegorz Ryś, Piesza Pielgrzymka Łódzka, kapłaństwo królewskie