Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-20 15:22
nc

Abp Ryś: twoim Sędzią będzie ten, który oddał za ciebie życie

- Wiara to nie tylko kwestia: podyskutujmy sobie. Wiara to nie jest tylko kwestia światopoglądu. Wiara dotyka głęboko życia, decyzji życiowych, działań ludzkich, dlatego wprowadza też w nasze życie pewien osąd - mówił w swojej homilii abp Grzegorz Ryś, który sprawował Mszę Św. w archikatedrze łódzkiej.

Autor/źródło: Archidiecezja Łódzka / YouTube

W swojej homilii Metropolita Łódzki wskazał na to, że w dzisiejszej Ewangelii dobrą nowiną od św. Pawła jest to, że będziemy osądzeni: - To jest pokazanie wiary i spotkania z Bogiem na zupełnie innym poziomie. Wiara to nie tylko kwestia: podyskutujmy sobie. Wiara to nie jest tylko kwestia światopoglądu. Wiara dotyka głęboko życia, decyzji życiowych, działań ludzkich, dlatego wprowadza też w nasze życie pewien osąd. Niektórzy mówią, że na tym polega też przewrót kopernikański w wierze. Wchodzimy w relację z Bogiem, którego obchodzi to w jaki sposób ja żyję. Wchodzimy w relację z Bogiem, który ukształtował moje sumienie i w tym sumieniu, mieszkając jak w świątyni mówi mi co jest dobre, a co złe, co słuszne, co jest niesłuszne, co jest cnotą, a co jest grzechem. Obecność Boga w moim życiu, czyni je absolutnie niebanalnym. Bóg nadaje moim działaniom wymiar wieczności. Kto zna Boga objawionego w Jezusie Chrystusie ten musi żyć inaczej - mówił kaznodzieja. 

Ksiądz Arcybiskup wyjaśnił także, jaki to będzie sąd, o którym mówi św. Paweł: - Będziemy sądzeni przez tego, który ma prawo być naszym sędziom ponieważ za nas umarł i Ojciec go wskrzesił. Będziemy sądzeni przez kogoś, kto za nas umarł na krzyżu. Będziemy sądzeni przez kogoś, kto kocha nas do tego stopnia, że oddał za nas życie. Naszym sędziom jest ktoś, kto umiłował nas do własnej śmierci - zaznaczył metropolita łódzki.


Za: Antoni Zalewski / Archidiecezja Łódzka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-20 11:56:38
miniaturka

Franciszek zachęcił Polaków do czerpania z wzoru św. Jana Pawła II

– Niech życie św. Jana Pawła, zbudowane na głębokiej, intensywnej i ufnej modlitwie, będzie przykładem dla dzisiejszych chrześcijan – powiedział papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.
2020-05-20 12:02:41
miniaturka

Kard. Ryłko: ile we mnie jest z nauczania Jana Pawła II?

Nie wystarczy przy takich okazjach jak ta dzisiejsza, Jana Pawła II podziwiać! To za mało! Trzeba jego nauczanie coraz lepiej poznawać i nim po prostu żyć. Dzisiaj każdy z nas musi postawić sobie pytanie: tak naprawdę, ile we mnie jest z nauczania Jana Pawła II?
2020-05-20 13:56:49
miniaturka

Telefon Zaufania Pro-Life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa

Kobiety w nieoczekiwanej ciąży nie chcą, aby proponować im zabicie własnego dziecka, ale oczekują pomocy. To dla nich powstał Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
2020-05-20 15:30:05
miniaturka

Nie bójcie się. Pozwólcie dzieciom przyjść do Jezusa

Pandemia i obostrzenia dotyczące udziału wiernych we Mszach Świętych i nabożeństwach nie przeszkodziły dzieciom w przyjęciu Jezusa do swoich serc. W niektórych parafiach odbyły się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. O tym szczególnym czasie rozmawiamy z mamą takiego dziecka.
2020-05-20 15:44:56
miniaturka

Papieskie Dzieła Misyjne: wyjątkowy Biały Tydzień

21 maja rusza nowa edycja akcji Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce „Dzieci komunijne dzieciom misji”. W tym roku w wyjątkowej formie ze względu na trwającą pandemię.
2020-05-21 08:08:59
miniaturka

W Londynie kościoły wciąż zamknięte

Wśród katolików Anglii i Walii wzrasta poczucie rozgoryczenia brakiem oznak wrażliwości ze strony rządu na potrzebę powrotu do praktykowania wiary.