Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-14 13:50
nc

Abp Ryś przypomina o jałmużnie oprócz modlitwy i postu

Metropolita łódzki przypomniał o istotnym uczynku polecanym na dziś - jałmużnie. Jest to jeden z trzech dobrych uczynków, o który prosił papież Franciszek w związku z inicjatywą o oddalenie pandemii.

Autor/źródło: Archidiecezja Łódzka / YouTube

– Ojciec Święty Franciszek minionej niedzieli po modlitwie Regina Caeli zachęcił nas: „Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu oraz uczynków miłosierdzia, by błagać Boga o dopomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa” – napisał abp Grzegorz.

– Proszę Was, odpowiadając na prośbą Ojca Świętego podejmijmy – w łączności z wyznawcami wszystkich religii – w najbliższy czwartek, 14 maja modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji – apelował łódzki pasterz.

Dziś rano pod koniec liturgii przypominając apel Papieża metropolita łódzki powiedział – gdyby ktoś miał kłopot z adresowanej jałmużny, to chciałbym przekazać prośbę o wsparcie od wspólnoty ARKI, w której są osoby zdrowe, z braćmi i siostrami niepełnosprawnymi – dodał.


Za: ks. Paweł Kłys / Archidiecezja Łódzka


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, apel, post, jałmużna, abp Grzegorz Ryś, pandemia