Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-17 12:22
AC / dk, jezuici.pl / KAI

Abp Ryś na 10. urodziny DEON: Wasz portal ma wielkie znaczenie ewangelizacyjne

Msza św. w kościele pw. św. Barbary rozpoczęła uroczyste obchody 10. rocznicę powstania portalu DEON.pl, gdzie zgromadziło się wielu sympatyków i współpracowników portalu.

Autor/źródło: Pixabay, Skitterphoto, licencja: CC0

Msza św. w kościele pw. św. Barbary rozpoczęła uroczyste obchody 10. rocznicę powstania portalu DEON.pl, gdzie zgromadziło się wielu sympatyków i współpracowników portalu, aby dziękować za dzieło i prosić o błogosławieństwo na dalsze lata. Mszę pod przewodnictwem bp. Grzegorzy Rysia koncelebrowało kilkunastu kapłanów.

Abp Grzegorz Ryś w homilii stwierdził, że: „dostaliście na swoje 10. urodziny słowo od początku do końca skoncentrowane na Jezusie, nie na możliwych ludzkich zasługach, nie na możliwej ludzkiej mądrości i nie na sprawczej mocy ludzkich słów”. Kaznodzieja zaznaczył, że doświadczenie setnika, jest kluczowe dla wiary i ewangelizacji, gdyż nawet jeśli robimy coś dobrego, to „od początku do końca w Kościele, w ewangelizacji chodzi o Jezusa, który otwiera kompletnie inną przestrzeń, przestrzeleń zbawienia”.

Arcybiskup powiedział, że DEON ma wielkie znaczenie ewangelizacyjne, bo dociera do wielu ludzi, którzy by tego kerygmatu nie usłyszeli w kościele. „Życzenia jakie mam dla Was, to: zobaczcie w te 10. rocznicę powstania Jezusa, z jego możliwościami i zobaczcie granicę swoich możliwości. To człowiekowi w Kościele dobrze robi. Zobaczcie dokąd sięga wasze słowo, dokąd sięga wasza aktywność a dokąd nie sięga. Tam gdzie my już nie sięgamy, gdzie nie ma już naszych zasług, życzeń i słów, tam jest przestrzeń zbawienia i przestrzeń ofiary Boga – mówił.

Kaznodzieja zwrócił również uwagę na słowa św. Pawła: jestem głosicielem, apostołem, nauczycielem. Kaznodzieja życzył, żeby nie mieszać tej kolejności, bo najpierw jest się na służbie kerygmatu, tego wydarzenia, które nazywa się Jezus Chrystus. „Najpierw keryks, potem „apostolos”, żebyś pokazał kto za Tobą jest, żeby pokazać, że nie jesteś ważny, że ważny jest ten, kogo reprezentujesz. Na końcu „didaskalos”, na końcu innych uczcie”.

– Życzę Deonowi, żeby się w tych trzech słowach się odnalazł – zakończył.

dk, jezuici.pl / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ewangelizacja, media, abp Grzegorz Ryś, DEON, portal internetowy, Deon.pl, 10. rocznica DEON.pl