Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-02 10:45
ek / ks. Paweł Kłys / Archidiecezja Łódzka

Abp Ryś: Bycie chrześcijaninem to decyzja na bycie uczniem całe życie!

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego metropolita zwrócił się do wszystkich uczniów i nauczycieli Archidiecezji Łódzkiej wskazując na to, że – szkoła tak naprawdę jest w naszym życiu po to, abyśmy zawsze stawali się uczniami!

Jest to coś, co łączy szkołę z Kościołem – dlatego mam odwagę o tym mówić – i w szkole i w Kościele zostajemy uczniami! Bycie chrześcijaninem, to decyzja na bycie uczniem całe życie! W tym sensie szkoła bardzo wspiera naszą chrześcijańską tożsamość, ze nas tego uczniostwa uczy! – podkreślił łódzki pasterz.

– Życzę wszystkim uczniom, żeby się w tej tożsamości uczniowskiej odnaleźli. Życzę, by szkoła się w was zakorzeniała nie na 8 czy 12 lat, ale na całe życie. Tego uczniostwa życzę też nauczycielom – bo to prawda stara jak świat – uczniów najlepiej czynią uczniowie. Ten jest dobrym nauczycielem, kto pozostał uczniem i ma świadomość, że Prawdę ma przed sobą, a nie za sobą! Wszystkim życzę wspaniałego roku szkolnego! – mówi abp Ryś.

Źródło: ks. Paweł Kłys / Archidiecezja Łódzka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-01 22:45:18
miniaturka

Bp Hinder: świat zapłaci za swe milczenie w sprawie Jemenu

Potęgi międzynarodowe promują w Jemenie politykę podziałów. Nikomu nie zależy na dobru tego kraju i przyszłości jego mieszkańców. Wskazuje na to wikariusz apostolski Arabii Południowej bp Paul Hinder.
2019-09-02 05:23:56
miniaturka

Koordynator KEP: Wielokrotnie mówiłem o potrzebie takiego biura

- Zarówno ustanowienie Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, jak i w konsekwencji powołanie jego Biura jest spełnieniem postulatu, o którym publicznie wielokrotnie mówiłem – zauważa o. Adam Żak SJ, Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz założyciel i dyrektor Centrum Ochrony Dziecka.
2019-09-02 09:38:57
miniaturka

Abp Gądecki: Szkoła miejscem rozwoju intelektualnego i duchowego

Abp Gądecki przysyła życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom na nowy, rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2019/2020.
2019-09-02 09:57:11
miniaturka

W górę serca – daj się odnaleźć!

“W Górę Serca ” to coroczne spotkanie młodzieży archidiecezji wrocławskiej na Ślęży. Wspólne świętowanie i wejście w nowy rok szkolny, akademicki, duszpasterski.
2019-09-02 10:26:16
miniaturka

Abp Polak: w Warszawie powstaje biuro delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży

Jednym z tematów zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze było wdrażanie systemowych rozwiązań w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przez przestępstwami molestowania seksualnego, a w szczególności kolejne rozwiązania dotyczące bezpośredniej pomocy ofiarom.
2019-09-02 12:10:09
miniaturka

Bp Lityński w Berlinie: niech II wojna światowa pozostanie ostatnią w dziejach świata

„Każdy z nas, według naszej kompetencji i funkcji, jest zobowiązany tak się zaangażować, aby druga wojna światowa pozostała ostatnią wojną w dziejach świata” – podkreślił bp Tadeusz Lityński 1 września w kościele pw. św. Józefa w Berlinie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.