Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-16 12:35
AC / ks. Paweł Kłys, archidiecezja.lodz.pl

Abp Ryś: Bóg jest paradoksalny, bo kocha!

– Dzisiejsze czytania są trochę jak ten czas, w którym żyjemy. Ten czas wybija nas z takich prostych, mechanicznych rozwiązań, z takiego zwykłego myślenia. Ten czas wymaga od nas takich decyzji, które są paradoksalne, ale rozwiązaniem tych wszystkich paradoksów jest miłość. Bóg jest paradoksalny, bo kocha! – mówił abp Ryś.

Z kaplicy domowej metropolity łódzkiego – już po raz kolejny – była transmitowana poranna Msza święta, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Codzienna liturgia – to inicjatywa łódzkiego pasterza – do której zobowiązał się w swoim słowie skierowanym do wiernych Archidiecezji Łódzkiej.

W homilii metropolita łódzki odwołując się do dzisiejszej liturgii słowa powiedział między innymi. – Jezus nie potrafi w swoim rodzinnym mieście zdziałać żadnego cudu. Jest granica, której sam nie przekracza, a tą granicą jest wolność człowieka. Maleńkość i jej Mocarz. On – Jezus – jest Mocarzem przy całej swojej maleńkości. Jest Mocarzem nie do skrępowania, ale potrafi być maleńki, kiedy człowiek mówi mu „nie”. On człowieka nie zgwałci. On człowieka nie złamie. On człowieka do niczego nie zmusi! To jest dopiero wszechmoc. To jest dopiero siła, żeby uszanować tak dalece wolność drugiego, żeby okazać się tak maleńkim, który nie przemoże, nie złamie, nie zdominuje nie obrazi się, nie wywrze swej siły nad drugim, nie skorzysta z tego, że jest mocniejszy. To jest dopiero wszechmoc – zostać takim maleńkim. To jest paradoks, który się rozwiązuje w Miłości! Bóg jest paradoksalny, bo kocha! – podkreślił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem metropolita łódzki podziękował wszystkim wczorajszą niedzielę. – Myślę, że ta wczorajsza niedziela pokazała, bardzo piękną i wielką dojrzałość naszego Kościoła. Bardzo Wam dziękuję za wczorajszą postawę. Jednocześnie proszę bądźmy dalej czujni. Mobilizujmy się, bo jeden dzień niczego nie rozstrzyga. Potrzeba, by nasza miłość, która jest odpowiedzialnością za drugich – która każe nam zostać w domu, ograniczać kontakty, zapobiegać epidemii – ta miłość musi być cierpliwa, choć poddana jest próbie czasu. Wszystkim dziękuję! – mówił arcybiskup Grzegorz.

Kolejna transmisja Mszy świętej z kaplicy księdza arcybiskupa już jutro o godz. 7:30 na stronie Archidiecezji Łódzkiej i kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.

źródło: ks. Paweł Kłys, archidiecezja.lodz.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: archidiecezja łódzka, miłość, miłość Boża, abp Grzegorz Ryś, koronawirus