Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-10 07:08
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Abp Pontier: zewnętrzna komisja, by zachować wiarygodność

Episkopat Francji opowiedział się za podjęciem kolejnych środków, które mają usprawnić walkę z nadużyciami seksualnymi w Kościele.

Autor/źródło: pixabay, CShin, licencja: CC0

Episkopat Francji opowiedział się za podjęciem kolejnych środków, które mają usprawnić walkę z nadużyciami seksualnymi w Kościele. Utworzona zostanie niezależna komisja, która sprawdzi, co wydarzyło się w tym zakresie w ostatnich latach i jaki jest aktualny stan ochrony nieletnich.

Jak powiedział przewodniczący episkopatu abp Georges Pontier, powołanie komisji jest konieczne, aby Kościół mógł zachować wiarygodność.

Abp Pontier: trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy

“Okazało się to konieczne w warunkach naszego tak zwanego nowoczesnego społeczeństwa. Bo kiedy jakaś instytucja sama jest jedynym źródłem informacji o sobie samej, to rodzi się podejrzenie, że informacje są przekazywane w sposób nieuczciwy bądź tylko częściowy – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Pontier. – Jeśli się nie dopuści spojrzenia z zewnątrz, to komunikacja nie działa. Tak transparencja, jak się to dzisiaj określa, jest po prostu konieczna. Oceniliśmy, że powołanie takiej niezależnej komisji będzie dla nas korzystne. Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Bo rzeczywistość jest, jaka jest i trzeba jej spojrzeć prosto w oczy.”


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-10 06:12:22

Już w niedzielę Koncert Naszej Niepodległej w Kolnie

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Z tej okazji o godz.17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolnie odbędzie się Koncert Naszej Niepodległej.
2018-11-10 06:22:48

Publiczny Różaniec w Białymstoku

13 listopada (we wtorek) o godz.19.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku (woj. podlaskim) odbędzie się zbiorowa modlitwa w intencji o odnowę moralną Narodu Polskiego.
2018-11-10 06:44:25

UTRUDNIENIA W WARSZAWIE

W związku z przebudową ulicy Rosoła na mieszkańców Warszawy,a także przejeżdżających przez nią czekają utrudnienia. Mowa tu nie tylko o korkach,ale o dezorganizacji na kilka tygodni.
2018-11-10 07:31:46
miniaturka

Pierwsze słowa Asii Bibi po uwolnieniu: Dziękuję Bogu za wolność

Asia Bibi przebywa ze swoim mężem i dziećmi w bezpiecznym miejscu. Tymczasem w Pakistanie znów narasta napięcie wywołane protestami islamskich fundamentalistów.
2018-11-10 08:05:32
miniaturka

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie cierpią jak Chrystus

Franciszek przyjął patriarchę Asyryjskiego Kościoła Wschodu, wywodzącego się z tradycji nestoriańskiej. Papież podkreślił znaczący postęp w dialogu teologicznym, który budzi nadzieję na pełną jedność.
2018-11-10 08:32:09
miniaturka

Obradowała Rada Naukowa Konferencji Episkopatu Polski

Sytuacja szkolnictwa kościelnego i uniwersytetów katolickich w związku z nową ustawą o szkolnictwie wyższym była przedmiotem obrad Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski.