Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-07-02 09:52
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Abp Pezzi: z Putinem Papież miałby też rozmawiać o pokoju

Podczas zapowiedzianej na przyszły czwartek wizyty Władimira Putina w Watykanie nie należy się spodziewać zaproszenia Papieża do Rosji – uważa abp Paolo Pezzi katolicki ordynariusz Moskwy.

Autor/źródło: pixabay, designerpoint, CC0

Zaznacza on, że trzeba sobie życzyć podróży apostolskiej do tego kraju. Jednak w tej sprawie decydujące zdanie ma Cerkiew Prawosławna, która nie sygnalizowała takiego otwarcia. W tej sprawie Putin na pewno nie będzie działał na własną rękę – podkreśla moskiewski arcybiskup.

Przez ostatnich 19 lat Władimir Putin był w Watykanie pieć razy. Z Franciszkiem spotkał się już dwukrotnie. Jak podkreśla abp Pezzi, w ten sposób nawiązał się dialog.

    “Mamy nadzieję, że ten dialog będzie kontynuowany. Będzie to już bowiem trzecie spotkanie prezydenta Putina z Papieżem Franciszkiem. Postrzegamy to pozytywnie jako rozwój dialogu – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Pezzi. – Nie znam programu tego spotkania, życzyłbym sobie jednak, aby podjęte na nim zostały sprawy, które leżą też na sercu Papieżowi Franciszkowi. Myślę tu o pokoju na świecie, obronie wspólnego domu i ochronie stworzenia.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, pokój, spotkanie, Putin, Cerkiew Prawosławna