Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-28 14:19
nc

Abp Jędraszewski wzywa do pokuty w dniu 1 maja 2020 r.

Metropolita krakowski usilnie zachęca do utrzymania praktyki wstrzemięźliwości w piątek dnia 1 maja 2020 roku. Apeluje także o modlitwę w intencji zachowania miejsc pracy dla Polaków, o ustanie epidemii oraz o potrzebny do wzrostu plonów deszcz.

Autor/źródło: Waldemar Kompała, Waldemar Kompała, licencja: Jak album

Publikujemy pełną treść wezwania abp. Jędraszewskiego:

Biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności stanu epidemii oraz zachętę Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 kwietnia 2020 roku, której fragment brzmi: „Byłoby rzeczą pożyteczną, aby w pierwszym dniu maja – który przypada w piątek – odstąpić od praktyki coraz częściej udzielanej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Bardziej właściwym byłoby uczynić ten dzień dniem pokuty i postu w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków”, mimo ogłoszonej przeze mnie dekretem z dnia 11 października 2019 roku dyspensy, usilnie zachęcam do utrzymania praktyki wstrzemięźliwości w piątek dnia 1 maja 2020 roku.

Wraz z podaną przez Księży Biskupów intencją naszym uczynkom pokutnym niech towarzyszy nie tylko troska o pracujących, ale również błaganie o ustanie epidemii oraz o potrzebny do wzrostu plonów deszcz.


Za: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-28 12:40:59
miniaturka

Jasna Góra: Prymas Wyszyński - patron uwięzienia

- Kard. Stefan Wyszyński może być patronem na trudne czasy izolacji, które teraz wielu z nas przeżywa - zauważyła dr Ewa Czaczkowska podczas spotkania online przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Znamienne, że patron uwięzienia znów oczekuje. Tym razem na swą beatyfikację.
2020-04-28 13:12:00
miniaturka

Niemcy: „Welthungerhilfe” ostrzega przed „poważną katastrofą”

Niemiecka organizacja ds. walki z głodem na świecie „Welthungerhilfe” ostrzega przed dramatycznymi konsekwencjami światowego zamknięcia na najbiedniejsze kraje świata.
2020-04-28 13:55:41
miniaturka

KUL – studenci psychologii w akcji poMOC MŁODYCH

Od ponad miesiąca psychologowie i psychoterapeuci z Instytutu Psychologii KUL świadczą bezpłatną pomoc psychologiczną wszystkim osobom, które w czasie epidemii takiej pomocy potrzebują. Teraz dołączyli do nich także studenci, którzy pomagają młodym ludziom.
2020-04-28 14:31:21
miniaturka

Bp Pindel: módlmy się o jedność Kościoła, byśmy nie skakali sobie do oczu

Do modlitwy o jedność Kościoła zachęcił bp Roman Pindel. Na koniec modlitwy rożańcowej zwrócił uwagę na rozdarty podziałami Kościół pierwszych chrześcijan. Wskazał, że warto czerpać z tego naukę w dzisiejszych czasach.
2020-04-28 14:50:52
miniaturka

Komunikat Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

W związku z zawieszeniem terminu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, zostaje także przeniesione spotkanie duszpasterzy polonijnych, które było zaplanowane na dzień 8 czerwca. Plan przeprowadzenia spotkania w gronie duszpasterzy polonijnych przy okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego pozostaje aktualny.
2020-04-28 14:55:56
miniaturka

Zakonnicy na pierwszej linii walki z COVID

- Zwrócono się do nas z poważną prośbą o stworzenie grupy zakonnych wolontariuszy gotowych pomóc w opiece nad chorymi, przebywającymi w Domach Pomocy Społecznej - napisał o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący KWPZM. Zakonnicy odpowiedzieli na apel, a nawet go wyprzedzili.