Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-05 10:54
AC / Justyna Walicka

Abp Jędraszewski: Prawda o Bogu, człowieku i świecie musi być przekazywana w szkole

Jest to szkoła, która chce na świat i na człowieka spojrzeć poprzez to, co w swojej Ewangelii mówi Chrystus – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w kościele św. Brata Alberta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie im. Ks. Blachnickiego.

Autor/źródło: Joanna Adamik, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W wygłoszonej homilii metropolita krakowski tłumaczył, że w dzisiejszej Ewangelii dochodzi do zderzenia Chrystusa, który jest Światłością świata i głosi z mocą słowo Boże, ze złem wyrażającym się we wrzaskach złego ducha. Arcybiskup podkreślił, że jest to zderzenie doświadczalne także przez chrześcijan, przez ludzi wierzących w Chrystusa dzisiaj.

Odnosząc się do Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie, podkreślił, że szkoła która wyrasta z charyzmatu Ruchu Światło-Życie jest otwarta na Chrystusa i swoim uczniom potrafi dać pewną prawdę o Bogu, człowieku i świecie, bo nie ogranicza się do tego co mówią same zmysły.

– Jest to szkoła, która chce na świat i na człowieka spojrzeć poprzez to, co w swojej Ewangelii mówi Chrystus. I wtedy widać jak wspaniały jest świat, który wyszedł ze stwórczych rąk Bożych i jak wspaniały jest człowiek stworzony na Boży obraz i Boże podobieństwo właśnie po to, żeby mógł kochać pięknie i szlachetnie.

W dalszych słowach homilii arcybiskup dziękował dyrekcji i wszystkim osobom, które dotychczas troszczyły się o to, by oazowa szkoła miała taki kształt. Zachęcał zgromadzonych do modlitwy, by nadchodzący rok szkolny był rokiem błogosławionym to znaczy szczęśliwym.

Ks. Mariusz Susek dyrektor Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie podkreślił, że najważniejsze w ludzkim życiu jest poznanie Chrystusa, także w tym wszystkim co dokonuje się w szkole i poprzez szkołę. Dziękował metropolicie krakowskiemu za obecność, wygłoszone słowo oraz okazane wsparcie, również to modlitewne. Dziękował także wszystkim tym osobom, które w czasie ostatniego półtora roku ofiarnie pomagały najpierw w znalezieniu nowego budynku, a potem adaptacji pomieszczeń dla potrzeb szkoły.

Po Mszy św. miało miejsce poświęcenie nowych pomieszczeń Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie im. Ks. Franciszka Blachnickiego na os. Kościuszkowskim 2a w Nowej Hucie.

Justyna Walicka

źródło: Joanna Adamik, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, www.diecezja.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-05 09:15:38
miniaturka

Korea Południowa: forum biskupów na temat pokoju

W tych dniach w stolicy Korei Południowej, w Seulu, odbyło się trzecie już forum na rzecz umacniania pokoju na Półwyspie Koreańskim. Organizatorem wydarzenia jest tamtejsza archidiecezja.
2018-09-05 09:47:47
miniaturka

Dziś Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

5 września, w rocznicę śmierci św. Matki Teresy z Kalkuty, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. W Polsce istnieje bardzo wiele organizacji niosących pomoc.
2018-09-05 10:30:32
miniaturka

Adopcja misyjna – dzieci z Madagaskaru czekają na wsparcie

Po raz drugi, 5 września, w Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Adopcji Serca. Już od czterech lat projekt edukacyjny „Misja Szkoła” ma pod swoją opieką ponad sześćset dzieci ze szkół w Bangladeszu, Indiach, Nepalu oraz na Madagaskarze.
2018-09-05 11:31:16
miniaturka

Zachwyca mnie mój Bóg

21 września 2018 roku o godz. 19.00 w Alei Róż odbędzie się niezwykłe wydarzenie pod hasłem „ZACHWYCA MNIE MÓJ BÓG”.
2018-09-05 11:53:11
miniaturka
play

Sposób, który zmieni twoje małżeństwo - #mit5

W cyklu nagranym przez Salve TV Agnieszka Pieniążek rozprawia się z mitami w relacjach. Jeżeli chcesz poznać jedno narzędzie, które dokona zmian w twoich relacjach - posłuchaj!
2018-09-05 12:13:55
miniaturka

Abp Gądecki: Europa chce oddychać duchem solidarności

Przed Zebraniem Plenarnym Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki wystosował list pasterski, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach archidiecezji poznańskiej w niedzielę 9 września, na kilka dni przed rozpoczęciem obrad.