Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-20 13:17
Anna Bajon / Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska

Abp Jędraszewski już w Panamie

W piątek abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski przybył do Panamy, aby towarzyszyć młodzieży archidiecezji podczas ŚDMży 2019. Po przylocie przekazał na ręce abp José Domingo Ulloa Mendiety relikwie krwi św. Jana Pawła II, które ofiarował kard. Stanisław Dziwisz.

Autor/źródło: Ks. Łukasz Michalczewski | Archidiecezja Krakowska

Na lotnisku metropolitę krakowskiego powitała rodzina, która przyjmie go w swoim domu oraz polska delegacja z bp. Markiem Solarczykiem przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

Arcybiskup wyruszył z Panamy w kierunku Monagrillo, gdzie Dni w Diecezji przeżywa większość pielgrzymów archidiecezji krakowskiej. Po kilkugodzinnej podróży o godz. 24:00 czasu lokalnego dotarł na miejsce. Mimo późnej pory w miejscu zakwaterowania na metropolitę czekało gorące powitanie. Przed domem, w którym spędzi czas do poniedziałku, zebrało się wielu wolontariuszy wraz z proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła, ks. Erikiem Miguelem Domínguezem Vegą.

Młodzież odśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży w języku hiszpańskim z fragmentami w języku polskim. Przyjazd metropolity krakowskiego został także uświetniony krótkim pokazem fajerwerków. Abp Marek Jędraszewski, wzruszony tym gorącym przyjęciem, podziękował wolontariuszom za ich poświęcenie. Wyraził także radość, że będzie mógł przeżywać Dni w Diecezjach właśnie w Chitré. Proboszcz parafii powiedział, że dla mieszkańców Monagrillo jest wielkim zaszczytem, ale przede wszystkim szczęściem gościć biskupa Krakowa na swojej ziemi. Metropolita krakowski został również powitany przez gospodarzy a młodzi z Monagrillo wykonali jeszcze jeden utwór na cześć przybyłego gościa. Abp Marek, choć zmęczony wielogodzinną podróżą, podziękował im ponownie za entuzjazm i świadectwo wiary.

W sobotę w Chitré bp Rafael Valdiviesio Miranda odprawi Mszę święta, która zgromadzi uczestników Światowych Dni Młodzieży z całej diecezji. Metropolita krakowski będzie koncelebrował Eucharystię. Po jej zakończeniu w mieście odbędzie się parada w tradycyjnych strojach, którą arcybiskup będzie podziwiał. Po południu natomiast abp Marek Jędraszewski spotka się po raz pierwszy z młodymi archidiecezji krakowskiej w kościele parafialnym w Monagrillo, gdzie skieruje do nich słowa konferencji rekolekcyjnej.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Marek Jędraszewski, Panama 2019