Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-20 13:17
Anna Bajon / Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska

Abp Jędraszewski już w Panamie

W piątek abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski przybył do Panamy, aby towarzyszyć młodzieży archidiecezji podczas ŚDMży 2019. Po przylocie przekazał na ręce abp José Domingo Ulloa Mendiety relikwie krwi św. Jana Pawła II, które ofiarował kard. Stanisław Dziwisz.

Autor/źródło: Ks. Łukasz Michalczewski | Archidiecezja Krakowska

Na lotnisku metropolitę krakowskiego powitała rodzina, która przyjmie go w swoim domu oraz polska delegacja z bp. Markiem Solarczykiem przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

Arcybiskup wyruszył z Panamy w kierunku Monagrillo, gdzie Dni w Diecezji przeżywa większość pielgrzymów archidiecezji krakowskiej. Po kilkugodzinnej podróży o godz. 24:00 czasu lokalnego dotarł na miejsce. Mimo późnej pory w miejscu zakwaterowania na metropolitę czekało gorące powitanie. Przed domem, w którym spędzi czas do poniedziałku, zebrało się wielu wolontariuszy wraz z proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła, ks. Erikiem Miguelem Domínguezem Vegą.

Młodzież odśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży w języku hiszpańskim z fragmentami w języku polskim. Przyjazd metropolity krakowskiego został także uświetniony krótkim pokazem fajerwerków. Abp Marek Jędraszewski, wzruszony tym gorącym przyjęciem, podziękował wolontariuszom za ich poświęcenie. Wyraził także radość, że będzie mógł przeżywać Dni w Diecezjach właśnie w Chitré. Proboszcz parafii powiedział, że dla mieszkańców Monagrillo jest wielkim zaszczytem, ale przede wszystkim szczęściem gościć biskupa Krakowa na swojej ziemi. Metropolita krakowski został również powitany przez gospodarzy a młodzi z Monagrillo wykonali jeszcze jeden utwór na cześć przybyłego gościa. Abp Marek, choć zmęczony wielogodzinną podróżą, podziękował im ponownie za entuzjazm i świadectwo wiary.

W sobotę w Chitré bp Rafael Valdiviesio Miranda odprawi Mszę święta, która zgromadzi uczestników Światowych Dni Młodzieży z całej diecezji. Metropolita krakowski będzie koncelebrował Eucharystię. Po jej zakończeniu w mieście odbędzie się parada w tradycyjnych strojach, którą arcybiskup będzie podziwiał. Po południu natomiast abp Marek Jędraszewski spotka się po raz pierwszy z młodymi archidiecezji krakowskiej w kościele parafialnym w Monagrillo, gdzie skieruje do nich słowa konferencji rekolekcyjnej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-20 13:08:34
miniaturka

Papież: wspólna modlitwa, świadectwo i służba drogą do jedności

Kiedy razem się modlimy, razem głosimy Ewangelię oraz służymy biednym i potrzebującym to znajdujemy się na drodze, która sama zmierza do celu, jakim jest widzialna jedność – powiedział Papież podczas audiencji dla przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich z Finlandii.
2019-01-20 13:12:04
miniaturka

Kard. Parolin: Panama wezwaniem do ewangelizacji młodzieży

Światowe Dni Młodzieży w Panamie są doskonałym przedłużeniem synodu poświęconego młodym. Franciszek chce się dzielić radością Ewangelii, ale zarazem pokazać, że młodzi są integralną częścią Kościoła, a nie tylko przedmiotem troski duszpasterskiej.
2019-01-20 13:15:51
miniaturka

Papieski konfesjonał w więzieniu

Po raz pierwszy w swym pontyfikacie Papież Franciszek będzie spowiadał młodych przestępców osadzonych w zakładzie karnym dla nieletnich. Uczyni to w czasie liturgii pokutnej w więzieniu Las Garzas de Pacora. Będzie to jedno z wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
2019-01-20 13:30:20
miniaturka

Abp Szal: rodzice, nie żałujcie czasu dla swoich dzieci

Nie żałujcie czasu dla swoich dzieci – zaapelował abp Adam Szal, który w sobotę przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie – miejscu urodzenia tego świętego.
2019-01-20 13:32:20
miniaturka

Brzeszcze: upamiętniono ofiary Marszu Śmierci sprzed 74 lat

Uroczystość złożenia kwiatów oraz upamiętnienia ofiar Marszu Śmierci sprzed 74 lat odbyła się 19 stycznia na cmentarzu komunalnym w Brzeszczach, na którym znajduje zbiorowy grób kilkunastu uczestników marszu.
2019-01-20 20:56:26
miniaturka

Warszawa: centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

- Wydarzenia ostatnich dni szczególnie zachęcają do refleksji nad przemianą ludzkich serc. Wielu obiecuje cudowną odnowę. Wbrew pozorom, nie dotyczy to tylko polityki. Tymczasem powinniśmy pamiętać, że jedyną i prawdziwą przemianę przynosi Jezus Chrystus.