Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-18 15:28
nc

Abp Jędraszewski: dzięki pomocy Ducha Świętego, możecie wołać do Boga Abba

Metropolita krakowski w homilii wyjaśniał, skąd bierze się dobra modlitwa. Mówił także o modlitwie Pańskiej, która ukazuje miłość między Bogiem Ojcem a uczniami Jezusa. Wczoraj w Brodach abp Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania.

Bierzmowanie w Brodach
Autor/źródło: Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

– Wśród darów Ducha Świętego, jakie otrzymacie, jest dar pobożności, który sprawia, że człowiek żyje po Bożemu – rozpoczął homilię metropolita. – Nasza postawa wobec Boga Ojca ma być wypełniona miłością – kontynuował i zaznaczył, że pobożność powinna wypływać z głębokiej i żywej wiary. – Jeśli kochasz Boga, okazuj mu miłość z serca, a nie po to, aby być chwalonym przez ludzi. Podobnie jest z uczynkami miłosierdzia (…) i z modlitwą – powiedział arcybiskup i przywołał przykład młodego Karola Wojtyły, który wielokrotnie widział pogrążonego w modlitwie swojego tatę.

– Chrystus chciał, aby modlitwa była prawdziwym spotkaniem z Bogiem Ojcem. Mamy się modlić, by odsłaniać przed Bogiem ważne dla nas sprawy, i to wszystko, co chcemy przedstawić Mu z całym zaufaniem. Właśnie dlatego Pan Jezus nauczył apostołów modlitwy „Ojcze nasz” – podkreślił metropolita. – Przyjmiecie sakrament bierzmowania i dzięki pomocy Ducha Świętego, możecie wołać do Boga „Abba”, „Tatusiu” – mówił dalej arcybiskup. – Modlitwa, której uczył nas Pan Jezus sprawia, że jesteśmy w ciągłym kontakcie z Bogiem, w chwilach radości, smutku i cierpienia (…). Krzyże, które macie zawieszone na piersiach są wyrazem waszego zaufania Bogu. Otwórzcie się na dary Ducha Świętego i na dar pobożności. Postanówcie sobie, żeby w waszym życiu nie było dnia bez modlitwy – zakończył metropolita.

Posłuchaj całej homilii abp. Marka Jędraszewskiego:

Archidiecezja Krakowska · Homilia - Bierzmowanie w Brodach 17.06.2020

Za: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-18 12:32:20
miniaturka

Kard. Sarah: pozostaję prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Poinformował o tym sam purpurat w swoim wpisie na komunikatorze Twitter – dodając, że urząd ten będzie pełnił do chwili podjęcia przez Ojca Świętego odpowiedniej decyzji - "donec aliter provideatur". Kardynał osiągnął bowiem wiek emerytalny - 75 lat.
2020-06-18 13:00:24
miniaturka

USA: chrześcijanie wskazują na konsekwencje decyzji Sądu Najwyższego

New York Times prezentuje stanowisko największych organizacji chrześcijańskich w USA, które nie zgadzają się z ostatnią decyzją Sądu Najwyższego. 16 czerwca orzekł on, że prawo chroni osoby LGBT przed dyskryminacją w zatrudnieniu przez instytucje religijne, m.in. szkoły.
2020-06-18 13:02:06
miniaturka

Senat: prace nad Tarczą antykryzysową 4.0

Uchwaloną przez Sejm dwa tygodnie temu ustawą o wsparciu dla przedsiębiorców w czasie pandemii (tzw. Tarcza antykryzysowa 4.0) zajmuje się Senat. W projekcie przewidziano pomoc także dla organizacji pozarządowych czy związków wyznaniowych będących pracodawcami.
2020-06-18 15:28:20
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Zagubieni

Z pewnością zdarzyło się nam w życiu zagubić Jezusa. Co odczuwaliśmy w naszym sercu? A może teraz przeżywamy jakiś szczególnie trudny moment w określonej dziedzinie życia, z którą nie możemy sobie poradzić. Oto sposobna chwila, aby rozpocząć poszukiwanie Jezusa z Maryją jako przewodniczką.
2020-06-18 15:29:42
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Przystań

Jak iść przez życie? Wybuduj przystań - na skale, abyś miał gdzie wracać. Ale, co to znaczy budować na skale? Komentarz do Ewangelii.
2020-06-18 15:31:12
miniaturka

Serce Jezusa, serce ojca. Szukaj Go!

Bóg pragnie, aby każdy ojciec w rodzinie był do Niego podobny. Pragnie, aby wszyscy ojcowie byli dla rodziny oparciem w trudach codziennego życia. Pragnie takich ojców, na których zawsze można liczyć, na których można polegać, że wiernie w swojej osobie ukazywać będą ludzkie oblicze Boga Ojca.