Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-12 16:28
nc / KAI

Abp Gądecki wydał dekret w związku z epidemią koronawirusa

Abp Stanisław Gądecki przyjął za obowiązujące w archidiecezji poznańskiej zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Tym samym udzielił dyspensy od niedzielnej Mszy św. osobom, o których mowa w rekomendacjach Rady.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

W Poznaniu zmarła dziś pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Metropolita poznański, natychmiast po wydaniu przez Radę Stałą KEP zarządzenia w związku z epidemią, podpisał dekret udzielający dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. dla osób starszych, dzieci i młodzieży, a także wiernych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Abp Gądecki apeluje też o modlitwę. „Im gorliwiej zwracamy się do Boga, tym mniej lęku pojawia się w naszych sercach. Każde doświadczenie kruchości ludzkiej natury stanowi ponadto zawsze przypomnienie o konieczności troski o sprawy ducha” – czytamy w dekrecie abp. Gądeckiego.

Rzecznik archidiecezji poznańskiej poinformował, że w związku z epidemią w środkach społecznego przekazu pojawią się dodatkowe transmisje Mszy św., m.in. TVP Poznań w sobotę wieczorem transmitować będzie Mszę św. z fary poznańskiej, Radio Emaus Mszę św. i gorzkie żale w niedzielę, a duszpasterstwo niesłyszących Mszę św. na Facebooku.

ms / Poznań

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy