Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-09-22 13:53
ds / Katolicka Agencja Informacyjna

Abp Gądecki nie wyraża zgody na zbieranie podpisów pod projektem “Stop LGBT”

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy “Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów – poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów.

Autor/źródło: Photogenica.pl, (C) Jack Hollingsworth/Corbis, licencja: Jak album

Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński przesłał 4 września pismo do wszystkich biskupów diecezjalnych, w którym przypomniał, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach. Fundacja przedstawiła biskupom postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości i poinformowała, że zbiera podpisy pod projektem.

Sekretarz Generalny KEP sprecyzował w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

Poniżej tekst listu:

KURIA METROPOLITALNA

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

Poznań, dnia 16 września 2020 roku

N. 4756/2020

Ustawa “Stop LGBT”,

stanowisko Księdza Arcybiskupa

Czcigodni Księża Proboszczowie!

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy “Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii


źródło: Katolicka Agencja Informacyjna


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Gądecki, sprzeciw, zbiórka podpisów, stanowisko, Stop LGBT