Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-17 11:51
AC / BP KEP

Abp Gądecki: każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu

Osobiście każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu i o to samo proszę kapłanów w kościołach, a także Was wszystkich w Waszych domach. Trwajmy w modlitewnej jedności – powiedział Przewodniczący KEP.

Autor/źródło: BP KEP

Przewodniczący Episkopatu w wygłoszonym orędziu telewizyjnym zapewnił Polaków o swojej modlitwie i zachęcił wszystkich do włączenia się w nią. „W tych niełatwych chwilach łączę się z Wami wszystkimi duchowo i ogarniam serdeczną modlitwą całą wspólnotę Kościoła oraz wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny, a także Polonię i rodaków przebywających poza granicami kraju. Duchem jestem blisko wszystkich, którzy przebywają na kwarantannie, którzy chorują, którzy boją się o swój los i los swoich bliskich, którzy niosą pomoc” – powiedział abp. Gądecki.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń zwiększono ilość transmisji Mszy Świętych i nabożeństw w mediach i w internecie. Codzienna całodniowa transmisja prowadzona jest między innymi z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej czy Niepokalanowa. Prowadzone są transmisje Mszy Świętych z zarówno na antenach telewizyjnych, w stacjach radiowych jak i w mediach społecznościowych. W niedzielnej Mszy św. o godz.11.00 transmitowanej przez TVP łączyło się duchowo ponad 2,2 mln wiernych, a ponad 400 tys. łączyło się poprzez jasnogórski kanał YouTube.

W sobotnim Orędziu Przewodniczący Episkopatu podziękował wszystkim mediom, które natychmiast odpowiedziały na potrzeby wiernych, którzy nie mogli ostatniej niedzieli wziąć udział w Mszach Świętych. „Serdecznie dziękuję mediom, które – rozumiejąc potrzeby ludzi wierzących – przygotowały dodatkowe propozycje w tym względzie” – powiedział.

BP KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-17 10:07:35
miniaturka

Bp Lechowicz do duszpasterzy Polonii

„W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączę się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością” – czytamy w liście bp. Wiesława Lechowicza do księży posługujących wśród Polonii. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej prosi, aby towarzyszyli Polakom żyjącym za granicą „bliskością duchową i fizyczną – ze szczególną modlitwą, dobrym słowem, konkretnym wsparciem”.
2020-03-17 10:41:24
miniaturka

Anglia: Kościoły pozostaną otwarte

W związku z epidemią koronawirusa kard. Vincent Nichols wzywa wierzących, by „nie myśleli wyłącznie o sobie, ale także o innych, nawet w tak praktycznych sprawach, jak zakupy”.
2020-03-17 11:11:40
miniaturka

Papież: Bóg działa i objawia się w prostocie!

Niech Bóg pomoże rodzinom odnaleźć prawdziwe uczucia w tym trudnym czasie – o to szczególnie modlił się Papież podczas Mszy w Domu św. Marty. Również w tym tygodniu Franciszek wyraża swoją bliskość z wiernymi, którzy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii z powodu zagrożenia koronawirusem.
2020-03-17 12:05:10
miniaturka

Koronawirus: zagrożenie i szansa - refleksja ks. Marka Dziewieckiego

Takie sytuacje weryfikują to, kim jestem i jakie są moje więzi: z samym sobą, z bliskimi, z Bogiem - pisze ks. Marek Dziewiecki, duszpasterz, pedagog i psycholog.
2020-03-17 12:09:59
miniaturka

Modlitwa zawierzenia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

„Pośród ognia”, który nas dotyka, wołamy do Ojca bogatego w miłosierdzie i Bożej dobroci zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka, uwikłanego w słabości i grzechy – powiedział dziś bp Jan Zając.
2020-03-17 12:25:09
miniaturka

Przełożono pielgrzymkę do Rzymu na 100-lecie urodzin Papieża

Przełożona została pielgrzymka do Rzymu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II z 17 maja na późniejszy termin oraz II Narodowa Pielgrzymka do Dachau z 29 kwietnia na inną datę.