Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-30 13:12
nc / Krzysztof Ołdakowski SJ / vaticannews.va

Abp Fisichella: zawierzmy świat Maryi

Dziś papież Franciszek będzie prosił o zakończenie pandemii. Odmówi różaniec przed Grotą z Lourdes, w Ogrodach Watykańskich. Ojciec Święty zaprasza do wspólnego błagania w domach i w rodzinach.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella podkreśla, że w modlitwie z Papieżem uczestniczy tysiące sanktuariów na całym świecie, szczególnie 40 najważniejszych i najbardziej znanych: Aparecida w Brazylii, i Lujàn w Argentynie. Obecne są różna sanktuaria od Korei do Fatimy, od Lourdes do Częstochowy, sanktuarium Naszej Pani w Banneux, oraz najbardziej znane włoskie sanktuaria: w Loreto, św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz w Pompejach. Grota w Ogrodach Watykańskich jest repliką tej znajdującej się w Lourdes. Ołtarz, który w niej się znajduje jest pierwszym, oryginalnym ołtarzem, który znajdował się w Grocie w Lourdes. Został w przeszłości podarowany Papieżowi.

Abp. Fisichella – człowiek został stworzony dla życia

„Będą obecne osoby, które odmówią z Ojcem Świętym różaniec. Ich udział jest symboliczny, ponieważ w okresie pandemii szczególnie się udzielały. Będą zatem lekarz i pielęgniarka, jako przedstawiciele wszystkich medyków oraz personelu służby zdrowia. W niestrudzony sposób pracowali oni w ostatnich miesiącach. Znajdą się także: farmaceuta, kapelan szpitala Spallanzani, który jak wiemy, jest w stolicy głównym miejscem leczenia chorób zakaźnych. Będą także osoby konsekrowane, które również były zarażone i wyzdrowiały. Przybędą przedstawiciele Obrony Cywilnej reprezentujący tych wszystkich, którzy włączyli się w wolontariat – podkreślił abp Fisichella. Następnie, jako ostatni, o czym mówię z radością, będzie także Jacopo, dziecko, które urodziło się miesiąc temu. Wybraliśmy właśnie jego z rodzicami, ponieważ przyszedł na świat w tym dramatycznym okresie. Jacopo jest tym, który daje nadzieję, jest tym, który pozwala zrozumieć, że życie trwa i będzie szło zawsze naprzód, ponieważ człowiek jest stworzony dla życia, został powołany, aby żyć.”

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-30 11:46:02
miniaturka

Wenezuela: kraj pogrążony w ogromnej biedzie

Szacuje się, że kraj ten opuściło do tej pory 16 procent ludności, szukając wsparcia w sąsiednich państwach.
2020-05-30 12:27:14
miniaturka

Diecezja tarnowska ma 20 nowych kapłanów

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich dwudziestu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W homilii biskup mówił, że świat potrzebuje kapłanów głoszących orędzie nadziei i ukazujących, skąd przychodzi definitywny ratunek.
2020-05-30 12:43:44
miniaturka

Peréz Esquivel: uchronić świat przed pandemią głodu

Peréz Esquivel apeluje o międzynarodową solidarność, by uchronić świat przed pandemią głodu.
2020-05-30 15:19:16
miniaturka

Abp Wojda do nowych księży: troszczcie się o świętość swoja i ludu Bożego

Jeśli świątynia waszego kapłańskiego życia będzie solidna, oparta na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus, staniecie się prawdziwymi i autentycznymi Jego świadkami oraz pewnymi przewodnikami ludu ku Bogu. Tego wymaga od was Jezus i tego oczekują od was ci, do których On was posyła.
2020-05-30 15:45:28
miniaturka

Kard. Koch krytykuje brak religijnej odpowiedzi na pandemię

- Samo stwierdzenie, że nie jest to kara Boża, nie może w żaden sposób zakończyć debaty. Ogólnie rzecz biorąc, w obliczu pandemii w samych Kościołach istnieje pewien brak stanowiska w kwestiach wiary - pisze kard. Kurt Koch w „Vatican Magazine”.
2020-05-30 18:15:09
miniaturka

Wrocław: Wigilia Pięćdziesiątnicy według dawnych rytuałów z chrztem dorosłego

Wigilia Zesłania Ducha Świętego we wrocławskim kościele NMP na Piasku celebrowana będzie wyjątkowo uroczyście, według dawnych rytuałów sprzed zmian papieża Piusa XII, na co uzyskano zgodę Watykanu. Podczas liturgii, w nawiązaniu do dawnej tradycji, ochrzczony zostanie dorosły.