Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-06-03 07:45
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Abp Fisichella: to pontyfikat nowej ewangelizacji

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji uważa, że obecny pontyfikat skupia się właśnie na tym zadaniu. Podkreśla także rolę sanktuariów rozsianych po całym świecie w krzewieniu prawdy o Chrystusie.

Autor/źródło: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, ks. Wojciech Parfianowicz, licencja: CC BY

Kościół, który wychodzi do ludzi; który jest szpitalem polowym – to wyrażenia Papieża przywołujące na myśl jego podstawowe zaangażowanie, jakim jest ewangelizacja. To misja, którą Kościołowi powierzył sam Jezus – stwierdził prefekt Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Abp Rino Fisichella podkreślił, że ów rys ewangelizacyjny jest jednym z najbardziej charakterystycznych dla pontyfikatu Franciszka.

W wywiadzie udzielonym naszej rozgłośni watykański hierarcha mówił także o nowym zadaniu, jakie Papież powierzył kierowanej przez niego dykasterii, a które dotyczy opieki nad sanktuariami.

“Przede wszystkim jesteśmy jeszcze na etapie organizacji tej pracy, ale już spotkaliśmy się w z wieloma grupami, które sprawują pieczę nad różnymi sanktuariami. Spotkaliśmy się, na przykład, z delegacjami sanktuariów włoskich, francuskich, w sierpniu pojadę w tej sprawie do Kanady, a we wrześniu będziemy w Ameryce Łacińskiej. Cały czas jest wielki ruch w tej kwestii, gdyż intuicja Papieża jest bardzo ciekawa: uczynić z sanktuariów szczególne miejsca ewangelizacji! Znajdują się one zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Afryce, w Indiach... Dokonuje się ona poprzez przyjmowanie ludzi, udzielanie sakramentów, głoszenie Słowa Bożego, świadczenie miłości – powiedział abp Fisichella.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, ewangelizacja, sanktuaria, abp Rino Fisichella