Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-25 08:41
AC / Krzysztof Bronk

Abp Cushley: młodzi pragną całego bogactwa katolickiej wiary

Abp Leo Cushley na synodzie jest przedstawicielem szkockiego Kościoła. Dzieli się tym, co uważa na temat pragnień młodych ludzi i jak wyjść tym pragnieniom naprzeciw.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Młodzi jak nigdy dotąd cieszą się wielkim poczuciem wolności. W pełnej swobodzie mogą wybierać własny styl życia. Naszym obowiązkiem jest uświadomić im konsekwencje tych decyzji – uważa abp Leo Cushley, który na synodzie jest przedstawicielem szkockiego Kościoła.

Podkreśla on, że w takim liberalnym kontekście Kościół musi z jednej strony ostrzegać, że nie wszystkie style życia są tak samo wartościowe i korzystne dla człowieka. Zarazem jednak z pełną odwagą należy przedstawiać młodym piękno chrześcijańskiej propozycji, w żadnej mierze nie redukując trudów i wymagań jakie z niej wynikają – uważa szkocki arcybiskup.

- Młodzi ludzie, których spotkałem przed przyjazdem na Rzymu, chcieli, bym powiedział ojcom synodalnym, że oni, młodzi pragną poznawać katolicką wiarę. Nie chcą byśmy ją dla nich upraszczali czy osładzali. Są spragnieni całego bogactwa katolickiej wiary, a od nas oczekują, że będziemy im ją głosili i wyjaśniali – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Cushley. – Dlatego moim zadaniem jako biskupa jest przybliżanie wiary młodym, aby bardziej ją przyjmowali, wprowadzali w czyn i w ten sposób zmieniali swoje życie. Tak, o tym jestem przekonany: wiara przemienia ich życie na lepsze. Więc jeśli w tym świecie ktoś decyduje się na chrześcijaństwo, to ja powinienem umacniać jego wiarę i miłość do Chrystusa.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-24 17:31:22
miniaturka

Abp Ryś: młodzi chodzą do kościoła, ale co wiedzą o Bogu?

"W mojej archidiecezji prawie połowa młodych ludzi chodzi regularnie do kościoła. Co ci ludzie jednak wiedzą o Bogu? Czy znają Go?" – powiedział 24 października metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w watykańskim Biurze Prasowym.
2018-10-24 17:51:21
miniaturka

Abp Pizzaballa: trzeba przeciwdziałać antychrześcijańskim postawom w Izraelu

"Prawa religijne w Izraelu stają się coraz surowsze dla nie-Żydów" - powiedział abp Pierbattista Pizzaballa w wywiadzie dla niemieckojęzycznego portalu "katholisch.de".
2018-10-25 08:10:39
miniaturka

Niger: za porwanego księdza modlą się wyznawcy różnych religii

Ponad miesiąc temu (17 września) w Nigrze został uprowadzony ks. Pierluigi Maccalli, włoski misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Do tej pory nie ma o nim żadnych wieści.
2018-10-25 09:07:20
miniaturka

Mowa o LGBT w dokumencie synodalnym? Afryka wtedy nie zagłosuje

Żaden biskup z Afryki nie zagłosuje za dokumentem synodu, w którym będzie mowa o LGBT – oświadczył w wywiadzie dla tygodnika National Catholic Register bp Andrew Fuanya, reprezentujący Kościół w Kamerunie.
2018-10-25 09:39:46
miniaturka

USA: 7 dni rekolekcji dla biskupów

Na zaproszenie Papieża Franciszka episkopat Stanów Zjednoczonych zapowiedział specjalne rekolekcje dla biskupów. Dzięki modlitwie i refleksji mają one pomóc w zmierzeniu się z kryzysem, jaki w północno-amerykańskim Kościele spowodowały skandale nadużyć seksualnych.
2018-10-25 10:12:43
miniaturka

Kolejne aresztowania chrześcijan w Indiach

Chrześcijański weterynarz został aresztowany w indyjskim stanie Jharkhand, pod zarzutem nakłaniania do konwersji 13-letniej dziewczynki.