Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-10-20 08:33
AC / Michał Król SJ

Abp Bacouni: biskup musi wrócić do bycia pasterzem

„Niech biskup zostanie odciążony z prac administracyjnych, aby mógł wrócić do bycia pasterzem obecnym wśród wiernych” - to apel jaki wystosował greckokatolicki abp Georges Bacouni w swoim wystąpieniu na trwającym synodzie biskupów o młodzieży.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Tomasz Koryszko/KUL, licencja: CC BY-SA

Ordynariusz Akki w Ziemi Świętej podkreśla, że biskupi są zbytnio przeciążeni zaangażowaniami natury administracyjnej, tzw. pracą przy biurku. „Pragnę z całego serca, aby nadszedł zbawienny dzień. Trzeba uwolnić biskupów, żeby mogli wrocić do bycia pasterzami” – mówił abp Bacouni. Wspólnota, którą kieruje liczy ok. 70 tys. wiernych. Lud potrzebuje bliskich świadków wiary. „Ale w jaki sposób – pyta hierarcha – znaleźć czas dzisiaj, w obecnym systemie, w którym jesteśmy uwikłani, w którym nieraz wydajemy się tonąć?”

W kontekście młodych abp Bacouni podkreślił, że podstawowym wyzwaniem dla młodzieży na Bliskim Wschodzie jest pragnienie posiadania lepszej i bezpieczniejszej przyszłości. Młodzież chce znaleźć pracę, założyć rodzinę w otoczeniu, które nie zagraża ich życiu. Jednak istnieje wśród nich strach przed obecnością w innych regionach ruchów ekstremistycznych. Dlatego wielu młodych ludzi emigruje, a ci którzy zostają są przekonani, że ich obecność na Bliskim Wschodzie jest Bożym powołaniem – mówił arcybiskup.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, biskup, młodzi ludzie, synod o młodzieży, pasterz, #synod2018, abp Georges Bacouni