Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-18 12:08
S. Zielińska / Michał Król SJ

Abp Auza w ONZ: jesteśmy zawiedzeni porażką

Watykański dyplomata przy ONZ zabrał głos na 51. spotkaniu Komisji ds. Ludności i Rozwoju w sprawie zrównoważonego rozwoju miast, mobilności i migracji.

Autor/źródło: photogenica.pl

Starania o zapewnienie migrantom godziwych warunków życia nie przyniosły należytych rezultatów, jesteśmy tym rozczarowani - powiedział abp Bernardito Auza na zakończenie obrad Komisji ds. Ludności i Rozwoju przy ONZ. Stolica Apostolska opowiadała się zawsze za zapewnieniem fundamentalnych praw człowieka dla każdego, ubolewamy, że Komisji nie udało się tego dokonać – mówił hierarcha. 

Stały Obserwator przy ONZ zwrócił uwagę, że porażka ta wynika z uporczywego lekceważenia zastrzeżeń, jasno wyrażonych przez poszczególne delegacje. Abp Auza odniósł się szczególnie do nadmiernego koncentrowania się na kwestiach tzw. praw reprodukcyjnych oraz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Ich niejasne sformułowania otwierają furtkę np. do legalizacji i finansowania aborcji ponad prawem narodowym. Oenzetowska komisja próbując przeforsować te kwestie, bez zaakceptowania autonomii państw w ich realizacji, pogwałca ich suwerenność – podkreślił watykański dyplomata.

Abp Bernardito Auza wezwał komisję do podtrzymania i przestrzegania przepisów, które mówią o wprowadzaniu postanowień z pełnym poszanowaniem wartości religijnych, etycznych i kulturowych.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy