Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-18 13:18
AC / Radio Watykańskie

Abp Auza do ONZ: czułość służy dobru wspólnemu

Kobiety odgrywają kluczową rolę w „rewolucji czułości”, której potrzebę podkreśla Papież Franciszek – mówił Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na 62. spotkaniu Komisji ds. Statusu Kobiet.

Autor/źródło: Pixabay, rottonara, licencja: CC0

Abp Bernardito Auza zabrał głos w sprawie dyskutowanych wyzwań i możliwości w osiągnięciu równouprawnienia dla kobiet  z regionów wiejskich. Spotkanie odbyło się w Nowym Jorku.

W swoim przemówieniu filipiński hierarcha zwrócił uwagę, że kobiety nieustannie pielęgnują życie, relacje i całe społeczności wiejskie. Są w stanie wyprowadzić porządek z chaosu, jedność z podziału, pokój z konfliktu. Naszym priorytetem jest zrozumieć, docenić, bronić i ostatecznie wykorzystać te zalety  – dodał abp Auza.

Watykański dyplomata stwierdził także, że rewolucja czułości zaczyna się od zapewnienia kobietom i dziewczętom warunków koniecznych do rozkwitnięcia i wypełnienia swojego potencjału w społeczeństwie. Czułość natomiast to niesamowita siła, która służy dobru wspólnemu. Wspólnota międzynarodowa powinna się starać uwolnić tę siłę – powiedział abp Auza.

mk/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, ONZ, Stolica Apostolska, kobiety, Abp Bernardito Auza, Nowy Jork, czułość