Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-10 10:55
JR / Salezjański Ośrodek Misyjny

40 lat Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

W tym roku mija 40 lat odkąd działa Salezjański Ośrodek Misyjny. W ramach jego działalności zrealizowano ponad 550 Projektów Misyjnych i od 20 lat prowadzony jest program Adopcji na Odległość, dzięki któremu zapewniono dostęp do nauki, leczenie i wyżywienie dla dziesiątek tysięcy dzieci i młodzieży.

Autor/źródło: Salezjański Ośrodek Misyjny

Centralne obchody jubileuszu odbędą się 19 czerwca 2021 roku w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie (ul. Kawęczyńska 53). O godzinie 12.00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta, podczas której wolontariusze otrzymają krzyże misyjne. W najbliższym czasie wyjadą oni pracować w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Południowej.

O godzinie 15.00 rozpocznie się krótki program misyjny, który poprowadzi Paulina Guzik, dziennikarka telewizyjna, prowadząca i autorka programu „Między Ziemią a Niebem”. Podczas spotkania odbędzie się panel z misjonarzami i wolontariuszami misyjnymi, telemost z misjonarzami oraz koncert Magdy Anioł. Msza święta i program misyjny transmitowany będzie również on-line.

Aby ukazać piękno misji Magda Anioł i Adam Szewczyk przygotowali okolicznościowy hymn jubileuszowy „Twoja misja”, a Kazimierz Hojna, wodzirej odpowiedzialny za animacje taneczne na Lednicy, stworzył układ taneczny.

Salezjański Ośrodek Misyjny powstał jako dom dla misjonarzy. Z czasem stał się zapleczem na rozwijanie działalności misyjnej. Powstały nowe działy – Projekty Misyjne i Adopcja na Odległość, które umożliwiały materialne wsparcie placówek misyjnych. W 2002 roku Ośrodek rozpoczął przygotowywanie wolontariuszy świeckich do wyjazdu na misje. Tak powstał Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco (MWDB). W ramach prowadzonej działalności kilkaset młodych ludzi wyjechało na wolontariat misyjny, aby na krańcach świata służyć Bogu i człowiekowi. Oddają swój czas i swoją pracą pomagają potrzebującym.

Dopełnieniem świętowania jubileuszu będzie Campo Bosco, festiwal dla młodych, który odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą przeżywany w duchu misyjnym. Salezjański Ośrodek Misyjny serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-10 10:31:08
miniaturka

Będą zmiany lektur w szkole podstawowej? MEiN podało propozycje

MEiN proponuje usunąć z listy lektur dla klas I-III szkoły podstawowej m.in. „Zaczarowaną zagrodę” i „Oto jest Kasia”, a dodać książki o młodości Marii Skłodowskiej-Curie i Karola Wojtyły. Proponuje też dodanie wielu pozycji do listy lektur uzupełniających w klasach IV-VI i VII-VIII.
2021-06-10 10:36:07
miniaturka

Kard. Pell: konieczna jest większa odpowiedzialność finansowa w Watykanie

Kardynał George Pell - były prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Gospodarki - w niedawnym wywiadzie dla CNA wezwał do wzmocnienia procedur odpowiedzialności fiskalnej w Watykanie.
2021-06-10 10:38:18
miniaturka

Pierwsza dama zainicjowała cykl rozmów „Usłyszeć Dzieci” o wsparciu najmłodszych

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zainicjowała akcję „Usłyszeć Dzieci”, która ma na celu wsparcie najmłodszych w wychodzeniu z izolacji. Będzie to cykl rozmów z ekspertami w mediach społecznościowych, jak pomóc dzieciom na nowo odnaleźć się w szkole, wśród rówieśników.
2021-06-10 10:56:34
miniaturka

„W Sercu swoim ukryj nas”! Zawierzenie Sercu Jezusowemu zmienia życie

„Wejście na drogę wynagrodzenia ratuje życie” – mówił ks. Michał Olszewski SCJ, podkreślając, że to nie jest przenośnia. W tym kontekście przywołał historię alkoholika, który zamierzał popełnić samobójstwo, ale pod wpływem usłyszanego świadectwa wyspowiadał się, przyjął Komunię Świętą i zaczął przemieniać swoje życie.
2021-06-10 11:17:38
miniaturka

28 czerwca prezentacja najnowszych danych dot. wykorzystywania seksualnego małoletnich

Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego SAC i Katolicką Agencją Informacyjną zapraszają na prezentację najnowszych danych statystycznych dotyczących wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele w Polsce.
2021-06-10 11:19:40
miniaturka

Polacy mogą być wzorem demokracji, jeśli poważnie potraktują nauczanie Jana Pawła II

„Jestem głęboko wdzięczny narodowi, który może stać się wzorem demokracji XXI wieku, jeśli tylko poważnie potraktuje naukę społeczną swojego największego syna” – pisze George Weigel. Nawiązuje do 30 rocznicy swej pierwszej wizyty w Polsce, w czerwcu 1991 r., która „na zawsze zmieniła jego życie”.