Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-31 12:14
ds / Dariusz Stępień, opoka.org.pl

#3kropki - Przyszedł jako człowiek - ze względu na nas

▪️ ▪️ ▪️

Autor/źródło: Dariusz Stępień, opoka.org.pl

 ▪️  Bóg mógł przyjść do nas tak jak chciał, ale z jakiegoś powodu wybrał ludzkie, niedoskonałe ciało. Wcielił się, by być z nami, by być blisko nas. W sumie oczywiste, ale nie do uwierzenia.

 ▪️ Bo jak to tak? Mógł przyjść jako Pan Wszechmocny, wstrząsnąć nami, wstrząsnąć światem. 'Grzmieć' i 'rzucać błyskawice'. Czy łatwiej byłoby wtedy poznać, że to On działa? Czy łatwiej byłoby mi wierzyć? Czy łatwiej?

 ▪️ Wciąż pytam o to siebie, gdy domagam się od Niego znaku i mam jedną tylko dla siebie odpowiedź: jeśli Bóg wcielony nie jest mi bliski - to już nie będzie, choćby w życie i mój los wkroczył inaczej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-30 12:54:38
miniaturka

Francuscy katolicy trzymają nocną straż przed kościołami

We Francji coraz częściej dochodzi do ataków na kościoły i aktów profanacji. Dwóch młodych francuskich katolików, Gauthier i Guillaume, postanowiło działać. Razem z przyjaciółmi zaczęli czuwać nocą przed świątyniami, aby odstraszyć potencjalnych agresorów. Z czasem przyłączali się do nich inni.
2020-07-30 13:00:37
miniaturka

Kard. Sako do władz Iraku: szanujcie prawa chrześcijan!

Chrześcijanie są rdzennymi mieszkańcami Iraku stąd mają prawa, których muszą przestrzegać, ale sami też zasługują na prawa, które winny być szanowane. Z takim apelem do władz tego kraju zwrócił się kard. Luis Raphaël Sako.
2020-07-30 13:12:17
miniaturka

Sankowska-Grabczuk: wdrożenie konwencji stambulskiej sprzeczne z Konstytucją (wywiad)

Nie da się wdrażać konwencji stambulskiej w zgodzie z Konstytucją RP – stwierdziła Lidia Sankowska-Grabczuk. Rzecznik Komitetu Inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender” w wywiadzie dla KAI podkreśliła, że w unijnym dokumencie poszukiwanie prawdziwych przyczyn przemocy domowej, jest odłożone na drugi plan, na rzecz walki z tradycyjną rodziną.
2020-07-30 14:54:19
miniaturka

Pokutnik z krzyżem na plecach modli się na Jasnej Górze

W mediach nazywają go „Pielgrzymem z krzyżem”. Michał Ulewiński, który pieszo przemierza Polskę z 15 -kilogramowym krzyżem na ramieniu, modli się dziś na Jasnej Górze. Pielgrzym tłumaczy, że robi to, by pokutować za grzechy Polaków i prosi o nawrócenie tych, którzy odeszli od Boga. -Trzeba iść i mieć oczy skierowane w niebo, kompasem jest Chrystus – mówi.
2020-07-30 15:31:13
miniaturka

Premier Morawiecki skieruje konwencję stambulską do Trybunału Konstytucyjnego

Szef rządu podjął decyzję o skierowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności konwencji z Konstytucją RP - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na stronie internetowej.
2020-07-31 10:03:26
miniaturka

We Włoszech nie milkną protesty przeciwko prawu o „homotransfobii"

We Włoszech trwa mobilizacja organizacji prorodzinnych przeciwko przyjęciu kontrowersyjnego prawa o tak zwanej homotransfobii.